Najnowsze

Kursy, staże, porady prawne. 3 miliony na pomoc dla warszawiaków

Najnowsze

ShutterstockPomoc dla mieszkańców

Warszawiacy w trudnej sytuacji życiowej mogą skorzystać z bezpłatnych kursów, staży i porad. Na te cele ratuszu zdobył 3 miliony złotych z Unii Europejskiej.

- Od 10 lat pozyskujemy środki unijne między innymi właśnie na takie programy, dzięki którym może poprawić się sytuacja życiowa i zawodowa wielu osób. Co ważne, realizujemy je z partnerami społecznymi. Zachęcam mieszkańców do skorzystania z tych ofert pomocy - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

"Dobry start, wspólna przyszłość"

Z bezpłatnych szkoleń, staży, warsztatów zawodowych, porad prawnych i działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży może skorzystać blisko 230 osób. Zapisy trwają.

Pomocy jest możliwa, dzięki dwóm programom: "LSW – dobry start, wspólna przyszłość" i "SOS Rodzina". Pierwszy jest skierowany do mieszkańców z obszaru objętego programem rewitalizacji (Praga-Północ, Praga-Południe i Targówek). Drugi do osób mieszkających w pozostałych 15 dzielnicach.

Ratusz realizuje te programy we współpracy łącznie z 10 organizacjami pozarządowymi. Jest też program aktywizacji zawodowej i edukacyjnej "Punkt zwrotny". Młodzi ludzie (16-29 lat) będący w trudnej sytuacji (m.in. bezdomność, brak kwalifikacji zawodowych) mogą uzyskać kompleksowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb wsparcie, w tym także pomoc socjalną, np. w pokryciu kosztów transportu, czy hoteli pracowniczych.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZAPISACH I SZKOLENIACH

Czytaj też o Centrum Kreatywności Targowa

Prezydent Warszawy o Centrum Kreatywności Targowa
Prezydent Warszawy o Centrum Kreatywności TargowaTVN24

ran/b

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości