Kurka Wodna rusza w rejs

Warszawa

Urząd MiastaTak wygląda Kurka Wodna

Od niedzieli pasażerów na pokład zabierze katamaran Kurka Wodna. Początek i koniec podróży na Młocinach.

Rejsy startują w najbliższą niedzielę o godz. 12. Katamaran zabierze na swój pokład jednorazowo 12 osób.

"O czym śpiewają ptaki"

– To nie będą zwykłe rejsy. To będzie prawdziwa podróż. Podczas tej podróży wybitny znawca przyrody warszawskiej Wisły i tajemnic ptaków Jarosław Matusiak opowie o bogactwie natury nadwiślańskich brzegów i przetłumaczy o czym ptaki śpiewają – zapowiada Marek Piwowarski, pełnomocnik ratusza ds. Wisły.

Podróż to możliwość spotkania chronionych ptaków - gąsiorka, muchołówkę małą, jarzębatkę, zimorodka, derkacza, błotniaka stawowego, bielika czy bociana czarnego.

Nowa przystań na Młocinach

Katamaran Kurka Wodna będzie pływał codziennie do końca wakacji z Młocin. Od poniedziałku do piątku odbywać się będą dwa rejsy. Przedpołudniowy, darmowy dla zorganizowanych grup dzieci uczestniczących w programie "Lato w mieście" i popołudniowy, o godz. 18.00 dla wszystkich chętnych. Bilety na godzinny rejs kosztują 10 zł – normalny i 5 zł – ulgowy. W weekendy, w godz. 12.00-20.00 odbywać się będą krótsze wycieczki, również biletowane.Informacji o rejsach udziela, a także dokonuje rezerwacji ornitolog Jarosław Matusiak – tel. 602 110 140. Jak przypomina ratusz, uruchomienie regularnej żeglugi na Młociny było możliwe dzięki odtworzeniu przystani w tym rejonie. Marina położona jest na skraju Lasu Młocińskiego.

CZYTAJ TEŻ O STATKU, KTÓRY UTKNĄŁ NA MIELIŹNIE W CZERWCU:

Statek utknął na mieliźnie
Lukasso | Kontakt 24

ran/b