Kupił laptopa, dostał deskę

Warszawa

kspNie tego spodziewał się zamawiający

Chciał sobie sprawić prezent na święta. Zamiast laptopa w atrakcyjnej cenie, otrzymał trzykilogramową deskę. Ofiarą oszustów padł mieszkaniec powiatu otwockiego.

Laptop znanej światowej marki zaoferowano za 390 złotych. Jak komentuje stołeczna policja, już sama jego cena powinna wzbudzić wątpliwości. Po otworzeniu paczki, zamiast laptopa znajdowała się w niej trzykilogramowa deska.

Policja ostrzega przed oszustami

Nadal część kupujących decyduje się na zakupy przedmiotów po okazyjnej cenie u sprzedających, którzy nie mogą poszczycić się chociażby komentarzami zadowolonych internautów. Funkcjonariusze zajmujący się przestępstwami internetowymi przestrzegają przed dokonaniem takich transakcji. Warto zorientować się kim jest oferent, który sprzedaje określony towar i jakie można znaleźć o nim opinie.

Opinie mogą być jednak podstawione przez "zaprzyjaźnionych klientów" . Warto zwrócić zatem uwagę, jak długo określony sprzedający funkcjonuje w serwisie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze lepiej zdecydować się na przesyłkę "za pobraniem".

Policjanci w Otwocku, z podobnymi przestępstwami, spotykają się niestety co raz częściej. Dzięki podejmowanym działaniom operacyjnym, żaden z oszustów internetowych nie może czuć się anonimowo, a co za tym idzie bezpiecznie.

Znajdywanie i skazywanie sprawców tego typu przestępstw jest coraz większe.

KSP/su