Kupcy z KDT chcą na Pragę

Warszawa

| Getty Imagesfot. TVN Warszawa

Część handlujących z dawnych Kupieckich Domów Towarowych przeniesie się na Pragę-Północ. Przy ul. Jagiellońskiej będą wynajmować nowy budynek w sąsiedztwie sklepów meblowych i budowlanych – informuje "Życie Warszawy".

– Na razie podpisaliśmy promesę umowy. Będziemy dzierżawić budynek od firmy, która jest właścicielem terenu przy ul. Jagiellońskiej, pomiędzy rondem Starzyńskiego a zakładami FSO – mówi "ŻW" Wiesław Nabrdalik z zarządu KDT. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy dom handlowy będzie otwarty w 2012 r.

Kupcy rozproszeni

Dzierżawa nie oznacza, że kupcy rezygnują z planów budowy własnego obiektu. – Ale na razie tylko wynajem jest na nasze możliwości. To ostatni moment, by kupcy z KDT byli znów razem. Jesteśmy w rozproszeniu od półtora roku. Klienci o naszej marce wkrótce zapomną – mówi Stanisław Powałka, który kiedyś handlował w KDT, a teraz na bazarze Różyckiego. Kupcy żalą się też na wysokie opłaty za wynajem – 190 zł za metr kwadratowy.

Wiceburmistrz wolałby oświatę

Dom handlowy przy Jagiellońskiej będzie konkurował przede wszystkim z centrum handlowym Marywilska 44, gdzie przenieśli się głównie handlarze z Jarmarku Europa.

Wiceburmistrz Pragi-Północ Jarosław Sarna nie jest zachwycony przeniesieniem handlu do swojej dzielnicy. – Wolałbym u nas ofertę oświatową, a nie handel – mówi.

bako