Kup syrenkę do ogródka

Warszawa

TVN24Syrenki dla WOŚP

Warszawa oddała 16 figur syrenek ozdobionych barwami finalistów Euro 2012 Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. – Pamiętają dobre czasy mistrzostw, było wtedy ciepło – mówiła z uśmiechem Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Symboliczne przekazanie figur odbyło się w piątek, chwilę po godz. 12. - Cieszę się, że możemy przekazać te 16 syrenek, które tutaj stały. Pamiętają dobre czasy Euro 2012, było wtedy ciepło, a nie tak jak dzisiaj. Ale myślę, że rozgrzeją serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – powiedziała prezydent Warszawy.

Po "liftingu kosmetycznym"

Syrenki przeszły "lifting kosmetyczny”. - Te kilka miesięcy je postarzało. Było dużo ochotników na ich piłki - przypominała Gronkiewicz-Waltz.

- Syrenka jest zawsze piękna i młoda. Uwierzcie mi, że lifting dotyczył tylko cokołu. Na pewno znajdą się chętni – przekonywał Jerzy Owsiak, który symbolicznie odebrał syrenki w imieniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Figury syrenek powstały z myślą o mistrzostwach Euro 2012. Pół kobiety, pół ryby w dłoniach trzymają piłki, a cokoły i tarcze rzeźb zdobią barwy państw uczestników mistrzostw.

ran//ec