Kuba usłyszał dźwięk budzika

Warszawa

Fundacja Ewy Błaszczyk „AKOGO?”Kuba wybudzony ze śpiączki

Kolejna dobra informacja z Fundacji Ewy Błaszczyk "AKOGO?". 37. sukces Kliniki Budzik. Ze śpiączki udało się wyprowadzić 8-letniego Kubę.

Jakub ma 8 lat. Do kliniki trafił po wypadku komunikacyjnym w sierpniu 2017 roku.

Rehabilitacja chłopca przebiegała bardzo szybko i już pod koniec października mógł zostać uznany za wybudzonego - informuje Fundacja "AKOGO?"

W informacji prasowej czytamy również, że przed chłopcem nadal mnóstwo pracy. Kolejne tygodnie i miesiące upłyną mu pod znakiem intensywnych zajęć usprawniających.

Gratulujemy opiekunom, a Kubie życzmy powrotu do pełnej sprawności.

Budzik dzwoni coraz częściej

Klinika "Budzik" została założona przez Fundację Ewy Błaszczyk "AKOGO?". Intencją założycieli było stworzenie wzorcowego szpitala dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Budowa placówki została sfinansowana ze składek darczyńców indywidualnych, firm, fundacji i środków Unii Europejskiej.

Klinika ma 15 łóżek i pełną infrastrukturę niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej. Budzik przyjmuje dzieci, które są w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub sześć miesięcy, jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych. Dzieci mogą być leczone przez rok z możliwością przedłużenia o kolejne trzy miesiące.

Zobacz rozmowę TVN24 z Ewą Błaszczyk o Klinice "Budzik":

Ewa Błaszczyk o kliniceTVN24
wideo 2/3