Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Ktoś ukradł auto Lucjana Brychczego, legendarnego piłkarza Legii

Warszawa

legia.comLucjan Brychczy

Lucjanowi Brychczemu, honorowemu prezesowi Legii Warszawa ukradziono samochód. To szara mazda 3. O sprawie poinformował jego wnuk.

"Wczoraj wieczorem, około godziny 20-21 przy ulicy Ostródzkiej została skradziona szara Mazda 3 należąca do Lucjana Brychczego. Jeśli ktoś by coś widział albo słyszał prosimy o kontakt" - napisał w mediach społecznościowych Michał Brychczy.

W rozmowie z tvnwarszawa.pl dodał, że sprawa jeszcze we wtorek około godziny 22 została zgłoszona na policję.

O sprawę zapytaliśmy więc funkcjonariuszy. Rafał Retmaniak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji potwierdził, że policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży auta. - We wtorek wieczorem dostaliśmy sygnał o skradzionym samochodzie marki mazda, do której doszło na ulicy Hemara [to ulica krzyżująca się z Ostródzką - red.] - poinformował w rozmowie z tvnwarszawa.pl policjant.

- Prowadzimy czynności w tej sprawie, szukamy samochodu - dodał.

Mistrz, trener, legenda

Lucjan Brychczy to legenda warszawskiej Legii. Najpierw jako zawodnik warszawskiego klubu czterokrotnie wywalczył tytuł mistrza Polski, tyle samo razy sięgnął po krajowy Puchar. Rozegrał największą liczbę meczów w tym klubie - 452 - i strzelił dla niego najwięcej bramek - 227. Jest też drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy ekstraklasy wszech czasów - w lidze trafił 182 razy, a więcej od niego zdołał tego dokonać tylko Ernest Pohl - 186. Po zakończeniu kariery Brychczy pełnił także czterokrotnie rolę pierwszego szkoleniowca Legii, z którą triumfował kolejne trzy razy w Pucharze Polski. Poza tym był nieprzerwanie związany z zespołem jako jeden z asystentów trenera, a w 2014 roku - na 60-lecie pracy w klubie - został mianowany honorowym prezesem. Z okazji 60-lecia pracy Brychczego w Legii powstała książka, podsumowująca jego dotychczasowe dokonania, o czym pisaliśmy na naszym portalu:

Rozmowa z autorem książki o Lucjanie BrychczymTVN24
wideo 2/3

kw/pm