Którędy pojedzie tramwaj na Kasprzaka? Wizualizacja

Warszawa

Tramwaje WarszawskieTrasa tramwajowa na Kasprzaka

"Wkrótce warszawscy tramwajarze ogłoszą wybór wykonawcy projektu trasy tramwajowej na Kasprzaka" – informują urzędnicy i pokazują film z planowaną trasą.

"Budowa linii na Kasprzaka to jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych przez Tramwaje Warszawskie. O tym, którędy pojadą tramwaje, warszawiacy mogą się przekonać, oglądając filmową wizualizację" - tłumaczy w komunikacie prasowym urząd miasta.

Tramwaje Warszawskie oferty w przetargu otworzyły pod koniec sierpnia. Teraz miasto zapewnia, że wkrótce zostanie ogłoszony zwycięzca.

Zielone tory

Nowa linia tramwajowa pobiegnie w ulicy Kasprzaka między Wolską i Skierniewicką. Długość nowej trasy wyniesie około 3,5 km. Tory zostaną zbudowane na odcinku ponad 2 km i będą obsadzone zielenią. Pozostały istniejący odcinek (około kilometrowy) na Wolskiej i Kasprzaka zostanie zmodernizowany.

Linia "będzie biegła wzdłuż intensywnie rozbudowujących się osiedli na Odolanach. Tramwaj zapewni kilku tysiącom mieszkańców szybki i wygodny dojazd do stacji metra przy rondzie Daszyńskiego, a także do centrum Warszawy" - chwalą urzędnicy.

Powstanie sześć nowych peronów, a dwa - funkcjonujące dziś – zostaną zmodernizowane.

Projekt trasy ma kosztować około dwa miliony złotych, sama budowa pochłonie 116 milionów.

Trasa tramwajowa na Kasprzaka
Tramwaje Warszawskie

kz