Którędy na Modlin? "W ciągu kilku dni" wrócą znaki

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plPoprzednie kierunkowskazy zniknęły po były reklamami

Na trasie dojazdowej ze stolicy do Modlina wciąż nie ma znaków kierujących pasażerów na lotnisko – skarżą się internauci na Kontakt24. Te, które stały przy "7" jeszcze półtora miesiąca temu, okazały się reklamami. Nowe mają pojawić się w najbliższych dniach.

"Znowu nie ma żadnych znaków wskazujących, jak z drogi krajowej nr 7 na Gdańsk, zjechać na lotnisko Modlin" - denerwuje się Bartosz.

Znaki pojawiły się w połowie lipca, ale po kilku dniach zniknęły, bo według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sensie prawnym były reklamami, a lotnisko nie wystąpiło o pozwolenie na ich instalację.

Projekt już złożonyNowe znaki mają się pojawić lada dzień. - Projekt organizacji ruchu został złożony. Dotyczy węzła komunikacyjnego przy zjeździe na lotnisko od strony trasy S7 i drogi nr 62. W ciągu najbliższych dwóch dni staną tam znaki. Mamy nadzieję, że w szybkim czasie uda się również złożyć projekty oznakowania pozostałych tras dojazdowych, w tym m.in. przy wyjeździe z Warszawy - zapowiada Magdalena Bojarska z zespołu prasowego lotniska.

W oczekiwaniu na policję

Pozwolenie musi wcześniej wydać Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - 21 sierpnia wpłynął do nas projekt organizacji ruchu dla węzła Zakroczym, czyli skrzyżowania dróg "62" i "7". Projektant napisał, że jednocześnie składa go do zaopiniowania policji, co jest niezbędne. Gdy uzyskamy opinię, to projekt będzie mógł być zatwierdzony i przekazany do realizacji - tłumaczy Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka mazowieckiego oddziału GDDKiA.

ran/par