Kto zdecyduje o zwrotach? "To się jeszcze wykluwa"

Warszawa

tvnwarszawa.plBGN zostanie rozwiązane

Na początku przyszłego tygodnia Hanna Gronkiewicz-Waltz zamierza ostatecznie rozwiązać Biuro Gospodarki Nieruchomościami. Kto będzie teraz podejmował decyzje o zwrotach kamienic? - To się jeszcze wykluwa - usłyszeliśmy w ratuszu.

O tym ruchu mówiło się od wybuchu afery reprywatyzacyjnej. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała wtedy likwidację BGN, ale mijały kolejne tygodnie, a prezydent tej zapowiedzi nie realizowała.

"Przynajmniej jedno nowe biuro"

Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, ma się to stać na początku przyszłego tygodnia. - W zamian będzie przynajmniej jedno nowe biuro. Wszystkie sprawy związane z BGN będzie miał pod swoją opieką wiceprezydent Witold Pahl – zaznacza nasz rozmówca z urzędu miasta.

O szczegółach urzędnicy mówić nie chcą oficjalnie, ani off the record. Udało nam się tylko ustalić, że ciągle nie wiadomo, kto będzie podejmował teraz decyzje o zwrotach kamienic lub ich wstrzymaniu. - To się jeszcze wykluwa - mówi nasz rozmówca.

Wiadomo jedynie, że zadania, które miało dotąd BGN, zostaną rozdzielone. Część już przejęło Biuro Prawne.

Będzie audyt

Kulisy zwrotu działki na placu Defilad wciąż bada tymczasem CBA i prokuratura. Władze stolicy chcą doprowadzić do wyjaśnienia tej i innych nieprawidłowości związanej z reprywatyzacją również na własną rękę. Zapowiedziały kompleksowy audyt przeprowadzony przez niezależną firmę wyłonioną w przetargu.

Audyt ma objąć tereny dawnej gminy Warszawa Centrum.

Komentarze po zarządzie POKrzysztof Skórzyński, Fakty TVN
wideo 2/35

ran/r