Kto zastąpi rzecznika Ratusza? Jest tłum chętnych

Warszawa

| Polska Agencja PrasowaTomasz Andryszczyk fot. TVN Warszawa

Aż 127 osób stara się o stanowiska zwalniane przez Tomasza Andryszczyka i Marcina Ochmańskiego. Swoje kandydatury zgłosili m.in. Barosz Milczarczyk z MPWiK i Adam Sobieraj z ZDM.

Ratusz szuka następców obecnego rzecznika Hanny Gronkiewicz-Waltz Tomasza Andryszczyka. Potrzebna jest jeszcze jedna osoba, bo odchodzi również jego zastępca – Marcin Ochmański. Obaj panowie w maju żegnają się z pracą w urzędzie.

Ratusz ogłosił już na te stanowiska dwa niemal identyczne konkursy. Ma je rozstrzygnąć jeszcze zanim obydwaj rzecznicy odejdą z pracy.

Poszukiwani są kandydaci, którzy będą na bieżąco zajmować się kontaktami z dziennikarzami, odpowiadać za przygotowanie konferencji prasowych, udzielać odpowiedzi na pytania dziennikarzy. Do zadań zwycięzców będzie należało również wspieranie w obsłudze medialnej biur urzędu miasta.

2 ze 127

Wstępne, formalne warunki spełnia aż 127 osób (niektóre zgłosiły się do obydwu konkursów). Wśród nich są dwaj rzecznicy znani w środowisku stołecznych dziennikarzy: rzecznik MPWiK Bartosz Milczarczyk oraz odpowiadający za kontakty z mediami w ZDM Adam Sobieraj.

Kolejny etap rekrutacji to test. – Będzie się składał z pytań z regulacji prawnych, zawartych w treści ogłoszenia, z wiedzy ogólnej o Warszawie, funkcjonowaniu stołecznego ratusza czy wiedzy o rynku mediów. Drugi etap to rozmowa kwalifikacyjna z komisją konkursową- wyjaśnia Marcin Ochmański, z-ca rzecznika ratusza.

Zwycięzcy będą zatrudnieni na okres próbny. - Niewykluczone, że jedna z osób wybranych w tych konkursach, jeśli sprawdzi się w okresie próbnym, przejmie na stałe obowiązki rzecznika prasowego Urzędu m.st. Warszawy – mówi Ochmański.

Najpoważniejszym kandydatem do objęcia schedy po Andryszczyku wydaje się właśnie wspomniany Bartosz Milczarczyk. W nieoficjalnych rozmowach urzędnicy wskazują go jako niemal pewnego następcę obecnego rzecznika.

ec