Kto zagra w strefie kibica? Uchylamy rąbka tajemnicy

Warszawa

um.warszawa.plStrefa Kibica

Warszawa, jako jedyne polskie miasto - gospodarz Euro 2012 nie pochwaliła się jeszcze tym, jakie gwiazdy wystąpią w strefie kibica. Wiadomo za to, z jakich imprez zrezygnowała.

O tym, że miastu zabrakło pieniędzy i w ostatniej chwili zmusiło organizatorów do odwołania zapowiadanego z rozmachem hip-hopowego festiwalu Warsaw Challenge pisaliśmy pod koniec kwietnia.

Wciąż nie wiadomo natomiast, jakie atrakcje ratusz szykuje w zamian. Szczegóły mamy poznać za kilka dni, najprawdopodobniej w piątek lub w poniedziałek. Redakcji tvnwarszawa.pl udało się jednak poznać zarys kalendarium wydarzeń w strefie kibica na placu Defilad.

I tak 7 czerwca strefę otworzy prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz w towarzystwie szefa UEFA Michaela Platiniego. Chwilę po tym rozpocznie się koncert "Nowe - stare piosenki o Warszawie". Zaśpiewa m.in. Sidney Polak.

Tego wieczoru obejrzymy również skróty meczów reprezentacji Polski. Dziennikarze sportowej telewizji przeprowadzą rozmowy z piłkarzami i trenerami, a na scenie pojawi się piosenkarka Anna Wyszkoni. Po jej występie przyjdzie czas na koncerty dwóch zagranicznych gwiazd. Kogo, to jedna z pilnie strzeżonych tajemnic.

Impreza otwarcia strefy zakończy się o 1 w nocy.

W kolejnych dniach wystąpią m.in.: Poparzeni Kawą Trzy (12.06), T.Love (12.06), Red Room (13.06), Rit Modelia (8, 12, 16, 21 oraz 28.06), The Beatles Revival (10, 11.06) i Shemoans (9 i 27.06). Pełną listę miasto poda w przyszłym tygodniu.

The Beatles i letnie kino

Między 8 a 19, 21 a 24 oraz między 27 a 28 czerwca czyli podczas pierwszej, drugiej i trzeciej fazy rozgrywek codzienny program w strefie będzie się zaczynał od "Dziecięcej Euro Stolicy". Prezentowane będą filmy animowane, będzie też można nauczyć się tańca i wziąć udział w licznych konkursach.

Popołudnie zaczynać się będzie od powtórek i skrótów meczów z poprzedniego dnia. Później, w zależności od dnia będą występy zespołów The Beatels Revival i Shemoans lub filmy w letnim kinie Orange. Wieczór zaczynać się będzie od transmisji meczów. Każdego dnia po godzinie 23:00 będzie jeszcze występ DJ-a.

Zabawa do białego rana

Podobnie będzie wyglądał ostatni dzień strefy kibica, czyli 1 lipca - wieczór z finałem Euro. Z tą różnicą, że po meczu wystąpi kolejna zagraniczna gwiazda. DJ pojawi się dopiero po jej koncercie, a impreza ma trwać wyjątkowo do 4 nad ranem.

W dni bezmeczowe: 20, 25, 26, 29 i 30 czerwca o atrakcje zadbają Fashion TV i Radio Eska. Nie wiadomo, jakimi atrakcjami zostaną zapełnione dwa dni, które miał zająć Warsaw Challenge.

bf