Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Kto nie usunął plakatu, ten zapłaci za sprzątanie

Warszawa

ZOMPlakaty usuwane są na koszt komitetów

Minął ustawowy czas na posprzątanie plakatów przez komitety wyborcze. Teraz za porządki biorą się służby miejskie. Ich kosztami zostaną obciążone komitety. Tylko w 2014 roku po wyborach zapłaciły prawie 15 tysięcy złotych.

Ściągnięcie plakatów po kampanii jest ustawowym obowiązkiem komitetów wyborczych, które mają na to 30 dni. Ten czas minął 20 listopada. – Od tego momentu pozostałe plakaty będą usuwane przez służby miejskie. Kosztami porządków zostaną obciążone komitety wyborcze, które nie wywiązały się z tego obowiązku – przypomina Zarząd Oczyszczania Miasta, który odpowiada za utrzymanie porządku na stołecznych ulicach.

Czekają na zgłoszenia

Mieszkańcy, którzy zauważą niesprzątnięte ogłoszenie mogą podać jego lokalizację do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Z obserwacji kontrolerów wynika, że plakatów pozostało niewiele. – W ciągu dwóch dni otrzymaliśmy zaledwie dziesięć zgłoszeń od mieszkańców – mówi rzecznik prasowa ZOM, Magdalena Niedziałek.

Kosztowne sprzątanie

Po poprzednich wyborach samorządowych w 2014 roku koszty sprzątania plakatów wyniosły 14,7 tys. zł. Zapłaciło za nie dziewięć komitetów wyborczych.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy także o tramwaju-konewce:

Podlewanie torowiska
TW

kr/mś