Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Kto na miejsce radnych?

Warszawa

fot. M. Wapiński/tvnwarszawa.pl

Po wyborach parlamentarnych czeka nas także kilka zmian w samorządzie. Do Sejmu przejdzie dwóch radnych z sejmiku mazowieckiego i troje z Rady Warszawy. Kto ich zastąpi - pisze "Życie Warszawy".

Radnych zastąpią ci kandydaci, którzy w wyborach samorządowych jesienią 2010 r. nie weszli do samorządu, ale zdobyli najwięcej głosów "pod kreską".

ZOBACZ, KTO DO SEJMU Z LIST WARSZAWSKICH

Do sejmiku wojewódzkiego na miejsce Marcina Kierwińskiego z PO wejdzie wiceburmistrz Mokotowa Krzysztof Skolimowski. Byłego prezydenta stolicy Marcina Święcickiego, również reprezentującego Platformę, zastąpi adwokat Olga Łyjak, która zasiadała już w sejmiku w poprzedniej kadencji.

Wrócą znani z poprzednich kadencji

Zmieni się także skłąd rady miasta. Miejsce Małgorzaty Sekuły-Szmajdzińskiej, która przeniesie się do Sejmu z mandatem z rodzinnej Legnicy, zajmie Bogdan Żuber, były wiceburnistrz Ursynowa.

Radnego Adama Kwiatkowskiego z PiS zastąpi adwokat Piotr Kamiński. Miejsce w radzie zwolni też jej wiceszefowa Ligia Krajewska z PO. Zastąpi ją Iwona Wujastyk, była wiceprzewodnicząca rady Targówka.

js/mz