Kto jeździł najwięcej, który rower wypożyczano najczęściej. Sezon Veturilo

Warszawa

archiwumVeturilo do końca listopada

70 tysięcy nowych użytkowników i ponad 1,8 mln wypożyczeń miejskich rowerów. Stołeczny ratusz podsumowuje tegoroczny sezon działania systemu Veturilo.

Rower miejski cieszy się coraz większą popularnością. W kończącym się powoli tegorocznym sezonie przybyło ponad 70 tysięcy nowych użytkowników systemu Veturilo. Jak podaje stołeczny ratusz w sumie wszystkich wypożyczeń było ponad 1,8 mln, a w stolicy z rowerów miejskich korzysta już 445 tysięcy osób.

Średni czas pojedynczego wypożyczenia w tym sezonie wynosi 25 minut i 39 sekund. Warszawiacy najczęściej korzystają z rowerów w godzinach od 16 do 18.

"Tegoroczny rekordzista skorzystał z Veturilo już 889 razy (3,7 razy na dzień). Najczęściej wypożyczany rower ma numer 60946, sięgano po niego już 1 620 razy (6,8 razy na dzień)" – wylicza ratusz.

Najpopularniejsze stacje pod względem wypożyczeń i zwrotów to: al. Niepodległości – Batorego, Arkadia, Plac Wileński, ul. Emilii Plater - Al. Jerozolimskie, ul. Świętokrzyska - rejon Ronda ONZ.Warszawiacy najchętniej wybierali trasy: "al. Niepodległości – Batorego – ul. Stefana Banacha - Uniwersytet Warszawski" w obu kierunkach. Podobnie na Pradze Północ z pl. Hallera do Placu Wileńskiego oraz na Ursynowie "al. Komisji Edukacji Narodowej - Metro Natolin - ul. Wąwozowa - al. KEN - Metro Kabaty".Od momentu pojawienia się rowerów w stolicy w 2012 roku ponad 445 tys. użytkowników dokonało już 7 676 808 wypożyczeń. Statystycznie nowy osoba rejestruje się w Veturilo co niespełna 5 minut.

W tym roku Veturilo udostępniło tandemy:skw/mś

Ruszyły tandemy Veturilo
TVN24