Księga kondolencyjna na Dworcu Centralnym

Warszawa

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plKsięga kondolencyjna

Kolejarze wyłożyli w budynku dworca Centralnego księgę kondolencyjną poświęconą ofiarom katastrofy kolejowej w Szczekocinach. Można w niej składać wpisy w poniedziałek i wtorek.

Księga znajduje się w poczekalni od strony ul. Emilii Plater. Swój podpis złożył już Sławomir Nowak, minister transportu. "W dniu żałoby narodowej wszyscy składamy najszczersze kondolencje najbliższym ofiar" – brzmi jego fragment.

"Tragedie przychodzą niespodziewanie – uczmy się wyciągać z Mamy pewność, nikogo już nie nich wnioski” - napisał z kolei Piotr.

Księga dostępna przez dwa dni

„Wpisy do księgi będzie można składać dziś do godz. 20 oraz jutro (6 marca) w godzinach: 9:00 – 20:00” – czytamy w komunikacie Grupy PKP.

Księga kondolencyjna znajduje się też w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmiesciu. - W poniedziałek w godzinach 12-18 w Pałacu Prezydenckim wyłożona zostanie księga kondolencyjna w związku z katastrofą kolejową pod Szczekocinami - poinformowała PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Related content

Dwa dni żałoby

Do katastrofy doszło w sobotę o godz. 20.57 na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa. W okolicach miejscowości Szczekociny koło Zawiercia zderzyły się czołowo pociągi: TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wsch. - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka poruszał się pociąg Przemyśl-Warszawa. Oba składy miały razem 11 wagonów.

W niedzielę dwudniową żałobę narodową ogłosił Bronisław Komorowski, prezydent Polski. Obowiązuje ona od godziny 0.00 w poniedziałek 5 marca do 24.00 we wtorek 6 marca. W tym czasie zostaną odwołane wszystkie imprezy masowe i widowiska rozrywkowe. W okresie obowiązywania żałoby narodowej flagi państwowe na gmachach publicznych zostają opuszczone do połowy masztu. Tradycyjnie przepasuje się także flagi kirem, jednak nie jest to regulowane ustawą.

Related content

PAP/ran/ec