Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Ksiądz Dziekoński nowym rektorem UKSW

Warszawa

fot. UKSWKsiądz dr hab

Ksiądz dr hab. Stanisław Dziekoński został wybrany na stanowisko rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na kadencję 2012-2016 - poinformował w czwartek rzecznik uczelni Marcin Kozłowski.

Nowy rektor UKSW swój urząd zacznie sprawować 1 września 2012 roku. Wtedy upływa kadencja poprzedniego.

- O stanowisko rektora na tej uczelni oprócz ks. Dziekońskiego ubiegali się również: ks. prof. Henryk Skorowski, który objął funkcję rektora UKSW w 2010 r., po tragicznie zmarłym w katastrofie smoleńskiej ks. prof. Ryszardzie Rumianku oraz dotychczasowa prorektor do spraw kształcenia dr hab. Dorota Kielak - poinformował Marcin Kozłowski, rzecznik UKSW.

Od dziekana do rektora Ksiądz Stanisław Dziekoński jest doktorem habilitowanym teologii w zakresie katechetyki i profesorem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Do tej pory pełnił funkcję dziekana Wydziału Teologicznego tej uczelni oraz kierownika Katedry Psychologicznych i Pedagogicznych Podstaw Katechetyki. Jest konsultorem przy Komisji Wychowania Katolickiego i Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski, zastępcą przewodniczącego Polskiej Akademii Nauk Komitetu Nauk Teologicznych i członkiem rad naukowych czasopism o tematyce teologicznej i pedagogicznej.

Jest również autorem książek i artykułów przeważnie o tematyce katechetycznej i pedagogicznej.

PAP/mz