Krzyż, kadzidło i wielkie show: co pokaże Madonna na Narodowym?

Warszawa

TVN24Organizator o koncercie Madonny

Krzyż z literami MDNA, wielkie kadzidło i Madonna ubrana w biustonosz ze stożkowymi miseczkami, a na telebimach swastyka i Adolf Hitler, papież, czy Aleksander Łukaszenko - tego można się spodziewać na Stadionie Narodowym podczas koncertu Madonny w Warszawie.

- Kocham Polskę, mam piękne wspomnienia z ostatniej trasy i koncertu w Polsce. To był akurat dzień moich urodzin. Naprzeciwko mnie stało ponad 80 tysięcy ludzi i mniej więcej w połowie koncertu wszyscy wyjęli białe papierowe serduszka i życzyli mi wszystkiego najlepszego. To przepiękne wspomnienie - powiedziała w wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN" Madonna, wspominając ostatnią wizytę w Polsce, kiedy zagrała na Bemowie.

W tym roku warszawscy fani również chcą zrobić niespodziankę Madonnie i w czasie, gdy artystka będzie grała piosenkę "Open Your Heart/Sagarra Jo" chcą machać do niej papierowymi sercami z napisem "LUV". - Będziemy trzymać serca w górze i nie chować ich, aż do "Masterpiece". Dodatkowo zaraz po zakończeniu "Sagarra Jo" wszyscy skandujemy "MADONNA" najgłośniej, jak tylko możemy! - piszą fani na stronie polskiego fanklubu Madonny.

Tak wyglądała akcja na Bemowie:

Girl gona wild 1 sierpnia w Warszawie?

Tym razem jednak artystka nie zaśpiewa na Bemowie, tylko na Stadionie Narodowym, gdzie 1 sierpnia przyjedzie The Madonna 2012 World Tour. Trasa piosenkarki rozpoczęła się w Tel Awiwie 29 maja, dlatego możemy domyślać się, jak będzie wyglądać koncert warszawski. Najprawdopodobniej zacznie się od piosenki Act of Contrition , która przejdzie w Girl Gone Wild. Jak podaje oficjalny polski fanklub Madonny - ultramadonna.com: "Na telebimie pojawia się krzyż z literami "MDNA", a na scenie wielkie kadzidło, z wnętrza, którego wypływa światło".

Dalej ma być "Revolver" i "Gang Bang". Nie będą zawiedzeni również ci, którzy chcą usłyszeć stare hity.

Na play listach, które pojawiły się w internecie, są również stare przeboje artystki takie jak np. "Papa Don’t Preach", czy "Vogue", podczas grania której Madonna ma być ubrana w biustonosz ze stożkowymi miseczkami. Tak ten moment opisuje strona funklubu: "Madonna ma na sobie białą koszulę, czarny krawat, spodnie i długie rękawiczki oraz… odświeżony gorset i biustonosz ze stożkowymi miseczkami!"

"Połóż rękę na moim ciele"

Po piosence "Vouge" Madonna prawdopodobnie zaśpiewa "Candy Shop". Utwór zaczyna się od słów "Erotic, erotic, put your hands all over my body", a Madonna zmysłowo tańczy z Brahimem Zaibatem. Na końcu fani artystki mogą się spodziewać takich hitów jak "Like a Virgin", czy "Like a Prayer".

Cały koncert jest olbrzymim show. W czasie występu w Tel Awiwie na telebimach pojawiały się zdjęcia Aleksandra Łukaszenki, papieża, twarz Marine le Pen ze swastyką na czole, czy fotografia Adolfa Hitlera. Również, dlatego przeciwko koncertowi protestują środowiska katolickie.

Kontrowersje wokół koncertu

Krucjata Młodych przy instytucie im. Ks. Piotra Skargi zorganizowała internetowy protest "Nie idę na koncert Madonny". Namawia do bojkotu artystki, ponieważ, jak twierdzi, propaguje ona homoseksualizm i wykonuje "obrzydliwe gesty i pozy".

Kontrowersje wokół koncertu urosły, ponieważ odbywa się on w 68 rocznicę Powstania Warszawskiego. Jednak, by upamiętnić rocznicę, organizatorzy zgodzili się wyświetlić na stadionie kroniki powstańcze przed koncertem.

- Ustaliliśmy, że przed koncertem Madonny na czterech telebimach będą pokazywane kroniki powstańcze. Nie wiem, na ile to będzie czytelne, ponieważ ekrany wiszą pod dachem. Będzie też minuta ciszy. To jest jednak kompromis – mówił dla tvnwarszawa.pl płk. Edmund Baranowski, wiceszef Związku Powstańców Warszawy.

Sprzedała 300 milionów płyt

Madonna sprzedała ponad 300 milionów albumów a jej trasy koncertowe biją rekordy w kategorii tras koncertowych artystek solo. Jest siedmiokrotną zdobywczynią nagród Grammy, piosenkarką, autorką piosenek, producentką i członkinią Rock & Roll Hall of Fame.

Jej ostatni album "Hard Candy" debiutował na pierwszym miejscu w 37 krajach, włączając USA, Wielką Brytanię, Kanadę, Francję i Australię. Madonna 2012 World Tour to 9 trasa Material Girl. Pierwszą trasą Madonny był 1985 Virgin Tour.

Koncerty Madonny – 1 sierpnia na Stadionie Narodowym

Otwarcie bram o 17:30.

band//ec