Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Krystyna zeszła do podziemia, teraz będzie wiercić

Warszawa

Tarcza pod ziemiąMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Tarcza, która ma drążyć tunel II linii metra na Woli zeszła pod ziemię. Operację opuszczania Krystyny obserwowała kamera tvnwarszawa.pl.

Miejsce akcji to budowana stacja Księcia Janusza przy Górczewskiej. Główną bohaterką była Krystyna. To imię nosi tarcza TBM, która będzie drążyć tunel podziemnej kolejki w stronę centrum Warszawy.

Tunele do końca roku

W piątkowe popołudnie w obecności fotoreporterów, a także mieszkańców, którzy uwieczniali operację z okien, Krystyna powoli była opuszczana przez robotników pod powierzchnię. Ostatecznie osiadła na dole, a kolejnym jej zadaniem będzie przebijanie się już przez ziemię. Tarcza była już na stacji Księcia Janusza w grudniu. Koniec drążenia tuneli na Woli przewidziano na koniec 2018 roku, co umożliwi w pierwszej połowie 2019 przywrócenie normalnego ruchu na ulicy Kasprzaka. Za budowę metra na Woli odpowiada turecka firma Gulermark. Zgodnie z harmonogramem wszystkie prace powinny zakończyć się w grudniu 2019 roku. Planowane stacje to: Płocka umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Równolegle druga linia rozbudowywana jest w stronę Targówka. ran/gp