Krystyna przeszła pod kamienicami. "Mieszkańcy nie znaleźli uszkodzeń"

Warszawa

Marcin Gula / tvnwarszawa.pl"Krystyna" przeszła pod kamienicami

Tarcza TBM przeszła pod kamienicami na Pradze Północ i dotarła na teren budowanej stacji Stadion. Jak mówią budowniczowie metra, cała operacja poszła lepiej niż się tego spodziewali.

O tym, że budynki przy ul. Targowej 17 i Zamoyskiego 29 szykują się na przejście "Krystyny" pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Kamienice zostały zabezpieczone. Na czas operacji mieszkańcy opuścili swoje lokale.

Okazuje się, że część z nich już wróciła do swoich mieszkań. - Są to lokatorzy kamienicy przy ul. Targowej 17 - informuje Mateusz Witczyński, rzecznik spółki AGP Metro Polska. Jak dodaje: - Nie znaleźli oni żadnych uszkodzeń.

Do kamienicy przy ul. Zamoyskiego mieszkańcy wrócą na dniach.

Szybciej niż zakładali

Budowniczowie metra zadowoleni są z przeprowadzonej operacji również z innego podowu.

- "Krystyna" wydrążyła tunel pod kamienicami dwukrotnie szybciej, niż zakładaliśmy, czyli z prędkością 30 metrów na dobę - mówi Witczyński.

Obecnie tarcza znajduje się na terenie budowanej stacji Stadion. - Pracować będzie jeszcze przez dobę. Potem przebije ścianę stacji i się zatrzyma - mówi rzecznik.

W taką samą drogę za miesiąc wystartuje druga tarcza TBM "Elisbetta". Jak mówi rzecznik, procedury będą takie same. - Wtedy też będzie można mówić o pełnym sukcesie - zapewnia.

su/roody