Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Krystyna Prońko: Nie mam ambicji politycznych. Chcę działać

Warszawa

TVN24Krystyna Prońko o swojej pracy w radzie miasta

- Nie mam ambicji politycznych. Nie byłam i nie planuje być członkiem jakiejkolwiek partii. Chcę działać na rzecz lokalnej społeczności, którą będę reprezentować w Radzie Warszawy – powiedziała Krystyna Prońko, nowa radna miejska.

Prońko zdobyła mandat w okręgu obejmującym Targówek, Rembertów, Wawer i Wesołą. – Startowałam z list PO, dlatego że mi to zaproponowano. Nigdy nie byłam i nie będę członkiem żadnej partii – zapewniła w studiu TVN24 Prońko.

Piosenkarka nie planuje rezygnować z kariery artystycznej. – Nie mam ambicji politycznych, chcę działaś na rzecz społeczności, która wybrała mnie do rady – podkreśliła nowa radna.

Czym chcę się zajmować w warszawskim samorządzie. - Mam kilka spraw, które chciałabym przeprowadzić i do tego potrzebna jest mi rada miasta - powiedziała piosenkarka.

Prońko zapytana o dużą liczbę nieważnych głosów, stwierdziła że nie jest to kwestia niezrozumienia przez wyborców sposobu głosowania. - Moim zdaniem, te głosy zakreślono specjalnie źle. To forma protestu i być może będzie ich przybywać w kolejnych wyborach - oceniła piosenkarka.

PO wygrała wybory

Miejska Komisja Wyborcza podała, że wybory do Rady Warszawy wygrała Platforma Obywatelska. Drugie miejsce przypadło partii Prawo i Sprawiedliwość, trzecie SLD Lewica Razem, a czwarte Warszawskiej Wspólnocie Samorządowej.Platforma zdobyła 33, PiS - 24, SLD - 2, a jeden mandat przypadł Warszawskiej Wspólnocie Samorządowej. Miejska Komisja Wyborcza podała te wyniki w piątek wieczorem.

Więcej o wynikach przeczytasz tutaj

jb/ran