Kryminalni rozbili grupę napadającą na jubilerów

Warszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

Policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw komendy stołecznej Policji zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o napady na sklepy jubilerskie w stolicy.

Policja ustalała sprawców napadów przy ul. Świętojańskiej, Marszałkowskiej i Grochowskiej, do których doszło w lutym, kwietniu i lipcu tego roku. Po przesłuchaniu świadków i zebraniu materiałów dowodowych wytypowano czterech mężczyzn, którzy mogli być zamieszani w te zdarzenia.

fot

Jeden nad morzem...

Pierwszego – 32-letniego Daniela K. - zatrzymali policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw w wynajmowanym przez niego mieszkaniu w Darłowie. Mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

... trzech w samochodzie

Pozostali: 31-letni Adam K., 33-letni Rafał M. i 34-letni Tomasz S. wpadli w ręce stołecznych policjantów z "terroru" na Pradze Północ. Cała trójka siedziała w samochodzie przy ul. Jagiellońskiej.

W śródmiejskiej prokuraturze usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dziś sąd podejmie decyzję o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Młotkiem w gabloty

Z zebranych dotychczas w tej sprawie materiałów wynika, że grupa działała nie tylko w Warszawie. Prawdopodobnie mężczyźni są też odpowiedzialni za napad na sklep jubilerski w Płocku.

Jak działali? Zwykle dwóch z nich wchodziło do sklepu, a pozostali czekali na zewnątrz. Sprawcy młotkiem niszczyli gabloty, zabierali biżuterię i szybko znikali. W jednym przypadku właściciel został pobity, a sprawcy uciekając porzucili ostrą broń przerobioną z pistoletu gazowego.

KSP//mz