Królikowski przewodniczącym, burmistrza poznamy we wtorek

Warszawa

| bbc.co.uk, abc newsRadni zagłosowali fot. TVN Warszawa

Lech Królikowski z "Naszego Ursynowa" został ponownie wybrany na przewodniczącego rady dzielnicy Ursynów. Radni musieli powtórzyć głosowanie po tym, jak ważność ich poprzedniej decyzji zakwestionowały władze miasta – podaje PAP.

Burmistrz i pozostali członkowie zarządu mają być wybrani podczas nadzwyczajnej sesji zwołanej na wtorek.

Unieważnili pierwszą sesję

Królikowski został wybrany na przewodniczącego już 1 grudnia podczas pierwszej sesji rady, ale władze miasta uznały, że podczas podejmowania decyzji doszło do naruszenia statutu dzielnicy i zakwestionowały jej ważność. Chodziło o liczenie głosów podczas wyboru przewodniczącego - zgodnie ze statutem dzielnicy, powinien był zrobić to jeden z radnych, a nie - jak miało to miejsce - pracownik urzędu dzielnicy.

W ubiegłym tygodniu sprawa trafiła pod obrady Rady Warszawy, która sprawuje nadzór nad uchwałami podejmowanymi przez rady 18 dzielnic miasta. Ta, głosami rządzącej miastem Platformy Obywatelskiej, podjęła decyzję o unieważnieniu uchwały radnych Ursynowa.

Ratusz kontroluje

Obecny na poniedziałkowej sesji rady zastępca dyrektora gabinetu prezydenta miasta Jarosław Jóźwiak powiedział, że w jego ocenie tym razem wybór został dokonany poprawnie i nie doszło do naruszenia statutu. Zaznaczył jednak, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie biuro prawne ratusza po zapoznaniu się z podjętą uchwałą.

pap/bf/ec