Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Król Zygmunt też kibicuje

Warszawa


Sześciometrowy szalik kibicowski zawisł we wtorek na pomniku króla Zygmunta III Wazy. Zawiesiła go wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Kaznowska, ubrana w koszulkę polskiej reprezentacji z numerem 9 na plecach, wsiadła do kosza podnośnika hydraulicznego na placu Zamkowym. Kiedy zegar na wieży Zamku Królewskiego wybijał 13, w towarzystwie pracowników Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg została wyniesiona na wysokość postumentu Zygmunta i zawiesiła szalik na królewskiej szyi.

Bardziej od wysokości boi się meczu

Wcześniej w rozmowie z dziennikarzami Kaznowska wyraziła nadzieję, że dzięki kibicowskiemu zaangażowaniu króla Polacy odniosą sportowy sukces. Zapytana, czy nie boi się wysokości, odpowiedziała: Bardziej boję się dzisiejszego meczu. Dodała, że byłaby zadowolona z remisu, ale – podobnie jak inni miejscy urzędnicy – stawia na wygraną Polaków 3:2.

PAP/kz