Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Krew na klatce schodowej, martwy mężczyzna oparty o wannę

Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plDo zabójstwa doszło na Ursynowie

Morderstwo w bloku na Ursynowie. Nie żyje młody mężczyzna. Prokuratura postawiła zarzuty jego koledze.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w jednym z bloków przy ulicy Koncertowej. Sąsiedzi zauważyli krew na klatce schodowej. Wezwali policję.

Ślady doprowadziły funkcjonariuszy do łazienki w jednym z mieszkań. Tam oparty o wannę siedział zakrwawiony 23-latek. Nie żył.

Ciosy nożem

- Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora i lekarza medycyny sądowej. Zabezpieczono ślady - informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik prokuratury okręgowej.

Jak dodaje, w sprawie zatrzymano 25-letniego Zbigniewa P. To, jak udało nam się nieoficjalnie potwierdzić, kolega zmarłego. Mężczyźni wspólnie wynajmowali mieszkanie.

W nocy z piątku na sobotę mieli się pokłócić o kobietę. Awantura przerodziła się w szarpaninę, później Zbigniew P. miał wyjąć nóż i zadać koledze kilka ciosów, między innymi - jak wykazała sekcja zwłok - w głowę, szyję i plecy.

- Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa - mówi Łukasz Łapczyński.

Mężczyzna przyznał się do winy. Złożył wyjaśnienia. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Grozi mu dożywocie.

Do zabójstwa doszło na Ursynowie
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

kz/pm