Przygotuj się na:

METRO NA BRÓDNIE

Nowe stacje drugiej linii metra zapewnią sprawne połączenie Targówka z Pragą i Śródmieściem, Wolą i Bemowem. Przybędzie linii autobusowych, które umożliwią szybki dojazd do metra. Jednocześnie niektóre linie przestaną kursować, a trasa innych nieznacznie się zmieni.

Najnowsze

Krew Jana Pawła II w diamentach

Najnowsze


W niedzielę ulicami Warszawy przejdzie procesja z relikwiarzem, w którym umieszczona będzie ampułka z krwią błogosławionego Jana Pawła II. Wierni wyruszą w niedzielę z pl. Piłsudskiego. Po kilku godzinach dotrą do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Relikwiarz jest już w Polsce. Pokazano go we wtorek na konferencji w Centrum Opatrzności Bożej.

Ampułka z kroplą krwi Jana Pawła II umieszczona będzie w złotej, wysadzanej diamentami, ażurowej szyszce. Na drewnianej stopce umieszczony został romb ze srebrnymi bokami, którego faktura przypomina paliusz (biała taśma zakładana na ramiona). Ten owija się wokół kryształowego szkła, między które włożona zostanie szkatuła w formie kropli - podaje "Gazeta Stołeczna".

Czuwanie, procesja, iluminacja

Procesja z relikwiami będzie jednym z głównych punktów katolickiego Święta Dziękczynienia. Już w sobotę wieczorem od 21:00 będzie można czuwać w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu. W niedzielę relikwiarz zostanie przeniesiony na pl. Piłsudskiego, skąd o 8:00 wyruszy do Wilanowa procesja.

O 21:37 świątynia zostanie podświetlona.

Relikwie w sejfie

Relikwiarz zostanie umieszczony w Panteonie Wielkich Polaków w podziemiach Świątyni w przeszklonym sejfie, za pancerną szybą. Będzie wkomponowany w mozaikowy portret Jana Pawła II wykonany w Weronie - informuje gazeta.

Program IV Święta Dziękczynienia

4 czerwca 2011

17.00-20.30 Spotkanie Młodych. Program ewangelizacyjny, poświęcony wartościom, które wnieśli w życie Jan Paweł II i Prymas Stefan Wyszyński.

5 czerwca 2011

8.00.-12.00 Procesja dziękczynna z pl. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej 12.00-13.30 Msza św. przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie, dziękczynna za beatyfikację, z uroczystym Aktem Dziękczynienia 13.00 Otwarcie miasteczka dla dzieci (specjalna papieska ciuchcia zabierze dzieci w podróż do miast papieskich) 13.30-21.00 Występy artystów m.in. Arki Noego, Moniki Kuszyńskiej, Kasi Cerekwickiej, Skaldów, Leszczy, Pektusa 15.00 Wypuszczenie baloników "Dziękuję" do nieba 21.37 Iluminacja Świątyni Opatrzności Bożej

as/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty TVN

Pozostałe wiadomości