Kręcili tam Alternatywy 4. Teraz powstanie mural

Najnowsze

Ursynowskie MuraleProjekt muralu

Stanisław Anioł znów będzie czuwał nad mieszkańcami Grzegorzewskiej. Na bloku zostanie namalowany mural.

- Serial "Alternatywy 4", mimo miana "kultowego", nie doczekał się godnej formy upamiętnienia - stwierdzili Goretta Szymańska oraz Bartosz Podlewski i zaproponowali mieszkańcom swój projekt do budżety partycypacyjnego.

Najwyraźniej projekt się spodobał, bo 35 lat po emisji pierwszego odcinka serialu w miejscu, gdzie był kręcony, powstanie upamiętniający go mural.

Na ten pomysł zagłosowało 885 osób.

Murale, ławka

Już dziś pod tym adresem pojawiają się pielgrzymki miłośników Stanisława Anioła i innych bohaterów serialu, a - jak przekonują autorzy - dzięki realizacji projektu "Alternatywy 4" osiedle przy Grzegorzewskiej stanie się "nietuzinkowym, atrakcyjnym miejscem upamiętniającym serial, dostępnym dla mieszkańców i jego sympatyków oraz promującym historię Ursynowa".

Projekt zakłada stworzenie dwóch wielkoformatowych murali na ścianach budynków przy Grzegorzewskiej 1 i 3, postawienie ławki z tablicą dedykowaną serialowi, odnowienie murku przy wejściu do klatki schodowej "Alternatywy 4" oraz naniesienie na nim ekspozycji historii serialu, a także rewitalizacja zieleni.

Koszt realizacji projektu to 160 tysięcy złotych.

Czytaj też o muralu upamiętniającego wydarzenia Marca '68:

Mural upamięnia wydarzenia z marca 1968 rokuMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kz/pm

Źródło zdjęcia głównego: Ursynowskie Murale