Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Ratusz poinformował, że w najbliższą sobotę zostaną wymienione rozjazdy na pętli tramwajowej Kawęczyńska-Bazylika. Ponadto w weekend kontynuowane będą prace na ul. Posag 7 Panien, a w poniedziałek rozpocznie się remont ul. Kobiałka na Białołęce.

Kręcili tam Alternatywy 4. Teraz powstanie mural

Najnowsze

Ursynowskie MuraleProjekt muralu

Stanisław Anioł znów będzie czuwał nad mieszkańcami Grzegorzewskiej. Na bloku zostanie namalowany mural.

- Serial "Alternatywy 4", mimo miana "kultowego", nie doczekał się godnej formy upamiętnienia - stwierdzili Goretta Szymańska oraz Bartosz Podlewski i zaproponowali mieszkańcom swój projekt do budżety partycypacyjnego.

Najwyraźniej projekt się spodobał, bo 35 lat po emisji pierwszego odcinka serialu w miejscu, gdzie był kręcony, powstanie upamiętniający go mural.

Na ten pomysł zagłosowało 885 osób.

Murale, ławka

Już dziś pod tym adresem pojawiają się pielgrzymki miłośników Stanisława Anioła i innych bohaterów serialu, a - jak przekonują autorzy - dzięki realizacji projektu "Alternatywy 4" osiedle przy Grzegorzewskiej stanie się "nietuzinkowym, atrakcyjnym miejscem upamiętniającym serial, dostępnym dla mieszkańców i jego sympatyków oraz promującym historię Ursynowa".

Projekt zakłada stworzenie dwóch wielkoformatowych murali na ścianach budynków przy Grzegorzewskiej 1 i 3, postawienie ławki z tablicą dedykowaną serialowi, odnowienie murku przy wejściu do klatki schodowej "Alternatywy 4" oraz naniesienie na nim ekspozycji historii serialu, a także rewitalizacja zieleni.

Koszt realizacji projektu to 160 tysięcy złotych.

Czytaj też o muralu upamiętniającego wydarzenia Marca '68:

Mural upamięnia wydarzenia z marca 1968 rokuMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kz/pm

Źródło zdjęcia głównego: Ursynowskie Murale