Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Krakowskie znów deptakiem

Warszawa

archiwumKrakowskie Przedmieście

Przez ponad dwadzieścia tygodni, w każdy weekend oraz w święta, Krakowskie Przedmieście zamieniać się będzie w deptak. Piesi swobodnie będą mogli spacerować ulicą na odcinku od Królewskiej do Senatorskiej.

Wyjątkowo, w związku z długą majówką, nie tylko w najbliższy weekend, lecz także przez cały tydzień piesi będą mogli swobodnie spacerować po Krakowskim Przedmieściu.

Autobusy zostaną skierowane na objazdy.

Zmiany dotyczą linii:

116, 180, 222, 503: w kierunku pętli WILANÓW, SPARTAŃSKA, NATOLIN PŁN. od skrzyżowania Miodowa/Senatorska: Senatorska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście i dalej własnymi trasami;w kierunku pętli CHOMICZÓWKA, KONWIKTORSKA,

W kierunku pętli NOWODWORY od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście/Królewska: Królewska – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska - Miodowa i dalej własnymi trasami;

175, 195: w kierunku pętli LOTNISKO CHOPINA, NATOLIN PŁN. od skrzyżowania Moliera/Senatorska: Senatorska – Wierzbowa – Królewska – Krakowskie Przedmieście i dalej własnymi trasami;

178, N44: w kierunku pętli KONWIKTORSKA od skrzyżowania Królewska/pl. Piłsudskiego: pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa i dalej własną trasą;

W kierunku pętli PKP URSUS od skrzyżowania Miodowa/Senatorska: Senatorska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska i dalej własną trasą.

Zawieszone przystanki

W tym czasie zostaną zawieszone przystanki: HOTEL BRISTOL 01 i 02 oraz PL. ZAMKOWY 01 i 02. Jednocześnie zostaną uruchomione przystanki:

PL. TEATRALNY 04 na ul. Moliera w rejonie skrzyżowania z ul. Senatorską, obowiązujący jako stały dla linii 116, 178, 180, 222, 503 oraz jako warunkowy dla linii N44.

PL. PIŁSUDSKIEGO 01 na ul. Wierzbowej w rejonie pl. Piłsudskiego, obowiązujący jako stały dla linii 111, 116, 175, 178, 180, 195, 222 oraz jako warunkowy dla linii N44.

Krakowskie Przedmieście ostatni raz w sezonie zamieni się w deptak 29 i 30 września.

ZTM/su/roody