Krakowskie Przedmieście znów deptakiem

Najnowsze

um.warszawaKrakowskie Przedmieście zmieni się w deptak

Od najbliższej soboty przez wszystkie weekendy aż do października Krakowskie Przedmieście przeistaczać się będzie w deptak. Autobusy pojadą objazdami.

Jak co roku miasto oddaje część Krakowskiego Przedmieście spacerowiczom i turystom. Na skrzyżowaniach z Królewską i Senatorską staną znaki zakazu ruchu.

Deptak zadebiutuje już w najbliższa sobotę. Ulica zamykana będzie w każdy weekend. Podczas tych wydłużonych z powodu świąt, czyli od 1 do 4 maja, od 19 do 22 czerwca oraz od 15 do 17 sierpnia, piesi będą się mogli dużej cieszyć przechadzką środkiem jezdni.

Autobusy zmienią trasy

Po zamknięciu ulicy na objazdy pojadą linie: N44, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518.

116, 180, 503 i 518 w kierunku pętli WILANÓW, NATOLIN PŁN., EMILII PLATER od skrzyżowania Miodowa/Senatorska: Senatorska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście.

W kierunku pętli CHOMICZÓWKA, KONWIKTORSKA, NOWODWORY od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście/Królewska: Królewska – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa.

128, 175 w kierunku pętli LOTNISKO CHOPINA, SZCZĘŚLIWICE od skrzyżowania Moliera/Senatorska: Senatorska – Wierzbowa – Królewska – Krakowskie Przedmieście.

178, N44 w kierunku pętli KONWIKTORSKA, ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ od skrzyżowania Królewska/pl. Piłsudskiego: pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa.

W kierunku pętli PKP URSUS, DW.CENTRALNY od skrzyżowania Miodowa/Senatorska: Senatorska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska.

222 w kierunku pętli BIELAŃSKA od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście/Królewska: Królewska – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska.

W kierunku pętli SPARTAŃSKA od skrzyżowania Bielańska/Senatorska/Wierzbowa: Wierzbowa – Królewska – Krakowskie Przedmieście.

ZTM uruchomi też dwa przystanki: przy ulicy Moliera w rejonie skrzyżowania z Senatorską i przy Wierzbowej w rejonie skrzyżowania z Moliera.

wp

Źródło zdjęcia głównego: um.warszawa