Krakowskie Przedmieście: w rocznicę katastrofy będą kręcić film

Najnowsze

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plObchody rocznicy katastrofy smoleńskiej

Zdjęcia do kinowego filmu fabularnego pt. Smoleńsk, który wyreżyseruje Antoni Krauze, rozpoczną się w środę 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - potwierdził we wtorkowej rozmowie z PAP producent tego filmu Maciej Pawlicki.

Jak wyjaśnił, w środę w stolicy ekipa filmowa - w kilku miejscach na Krakowskim Przedmieściu, od godz. 13.00 do 21.00 - realizować będzie zdjęcia dokumentujące wydarzenia związane z obchodami trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zdjęcia te staną się następnie elementem filmu fabularnego.

Główne zdjęcia w czerwcu

- Główne zdjęcia z udziałem aktorów rozpoczną się dwa miesiące później, w czerwcu - wyjaśnił Pawlicki. - Realizowane będą w Polsce, USA i Gruzji - poinformował.

Pytany o obsadę, producent odparł, że jest jeszcze za wcześnie, by podawać nazwiska aktorów, którzy wystąpią w filmie. - Mogę natomiast powiedzieć, że w środowisku aktorskim jest duże zainteresowanie tym filmem. Wiele osób chce w nim zagrać - mówił w rozmowie z PAP Pawlicki.

Film za rok?

Autorem zdjęć do filmu o Smoleńsku będzie Michał Pakulski, muzykę skomponuje Michał Lorenc, za scenografię odpowiadał będzie Michał Sulkiewicz, a za kostiumy Małgorzata Gwiazdecka - wymieniał Pawlicki. Premiera kinowa filmu planowana jest na 10 kwietnia 2014 roku - przypomniał producent.

Reżyser Antoni Krauze ma w dorobku m.in. nagradzany film Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł (2011).

PAP/ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl