Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat zmienią się w deptak

Najnowsze

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plNowy Świat znów będzie deptakiem

Już w przyszły weekend Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat po raz pierwszy w tym roku zmienią się w deptak – dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Ze względu na utrudnienia związane z zamknięciem mostu Łazienkowskiego, nie będzie jednak zamykany przejazd ulicą Świętokrzyską.

- W weekend wielkanocny Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat na odcinku od Senatorskiej do ronda de Gaulle’a zmienią się w deptak – zdradza tvnwarszawa.pl Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. – Będzie działał w pierwszy weekend kwietnia, a także kolejne, również długie. Aż do 11 października – dodaje.

Przejedziemy Świętokrzyską

W związku z budową centralnego odcinka II linii metra, w ostatnich latach deptak był tylko na części Krakowskiego Przedmieścia. Budowa podziemnej kolejki się zakończyła, więc drogowcy wracają do opcji sprzed kilku lat, gdy deptak obejmował także Nowy Świat.

ZDM nie zamierza jednak zamykać przejazdu ulicą Świętokrzyską na wysokości Nowego Światu. Chodzi m.in. o to, by nie utrudniać życia kierowcom w związku zamknięciem po pożarze mostu Łazienkowskiego.

– W związku z zamknięciem mostu Łazienkowskiego ruch na Świętokrzyskiej jest spory nawet w weekendy, więc nie chcemy zamykać tego przejazdu – zaznacza Sobieraj.

ran