Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Kradzież ulicznej latarni. "Pocięli ją na kawałki"

Warszawa

kspPolicja zatrzymała dwóch 19-latków

Policjanci z Mińska Mazowieckiego zatrzymali dwóch 19-latków. Mężczyźni są podejrzewani o kradzież jednej z ulicznych latarni, stojącej przy ulicy Bulwarnej. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jak informują funkcjonariusze z Mińska, aluminiowa latarnia została odcięta przy samej podstawie. Policjanci, którzy zajmowali się sprawą i przeczesywali miejsce zdarzenia szybko znaleźli kolejny fragment odciętego słupa. Dzięki temu domyślili się, że sprzęt mógł trafić na złom.

Sprawdzili lokalne złomowiska

Aby to sprawdzić, pojechali sprawdzić wszystkie lokalne skupy złomu. "Na jednym z nich odnaleźli i zabezpieczyli elementy skradzionej latarni, które zostały pocięte, prawdopodobnie przez sprawców, na mniejsze kawałki" - czytamy na stronie stołecznej policji.

Mundurowi szybko ustalili podejrzanych. Okazali się nimi dwaj 19-latkowie z Mińska Mazowieckiego, którzy, jak informują funkcjonariusze, mają już na swoim koncie podobne występki. "Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu" - stwierdza policja.

Dwóch 19-latków usłyszało już zarzut kradzieży latarni. Podejrzani za swój czyn będą odpowiadać przed sądem. Grożą im kary do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policja zatrzymała dwóch 19-latków | ksp
Policja zatrzymała dwóch 19-latków | ksp
Policja zatrzymała dwóch 19-latków | ksp

kw/mś