Najnowsze

Kradzież jak z filmu. Zabrał biżuterię za 700 tysięcy, wszedł przez wentylację

Najnowsze

[object Object]
Poszukiwany mężczyznaksp
wideo 2/2

Według policji złodziej mógł przedostać się do salonu jubilerskiego przez szyb wentylacyjny. Wziął klucz od skarbca i ukradł biżuterię wartą ponad 700 tysięcy złotych. Taki przebieg kradzieży w śródmiejskim centrum handlowym ustalili policjanci. Wytypowali już podejrzewanego.

Według ustaleń policjantów do kradzieży doszło w nocy z 27 na 28 listopada w Centrum Handlowym Arkadia.

"Ukradł biżuterię i zegarki"

Funkcjonariusze ustalili, jak miała wyglądać cała akcja. Według ich wersji mężczyzna najprawdopodobniej dostał się do salonu drogą wentylacyjną znajdującą się w podwieszanym suficie. Wcześniej, jeszcze trakcie otwarcie centrum, ukrył się w łazience.

"Przedostał się do sklepu, wyjął z biurka klucz do skarbca, ukradł biżuterię i zegarki warte ponad 700 000 zł" - czytamy na stronie śródmiejskiej komendy.

W miejscu kradzieży została lina po której opuścił się z sufitu na podłogę.

Policja ma też podejrzewanego. To mężczyzna, którego uchwycił sklepowy monitoring kilka godzin przed kradzieżą. Jak podkreśla asp. sztab. Robert Koniuszy ze śródmiejskiej policji, mężczyzna uwieczniony na zdjęciach mógł wówczas robić rekonesans.

- W nocy również działał monitoring, ale nie zarejestrował żadnego ruchu. Być może sprawca wiedział, gdzie kamery są usytuowane - zaznacza Koniuszy.

Pilny kontakt

Śródmiejska komenda prosi wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości podejrzanego lub miejsca jego obecnego pobytu o pilny kontakt z policjantami śródmiejskiej komendy. Można się zgłosić do siedziby policji przy Dzielnej 12 lub przy Wilczej 21.

Informacje można przekazać także telefonicznie dzwoniąc na numery telefonów: 22 603 83 92; 22 603 61 55, lub całodobowy nr oficera dyżurnego 22 603 91 50 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: komendant.krp1@ksp.policja.gov.pl.

ran/pm

Pozostałe wiadomości