Kowboje i drogowcy na Bemowie

Warszawa

fot

Konkursy, kolorowanki, zwiedzanie wozu pogotowia drogowego - takimi sposobami drogowcy i straż miejska przybliżali dzieciom zasady ruchu drogowego. Przez wspólną zabawę w Parku Górczewska najmłodsi mogli się dowiedzieć, jak dbać o bezpieczeństwo na ulicy.

Zarząd Dróg Miejskich zaprezentował podczas sobotniego pikniku miasteczko ruchu drogowego. Pokazał też furgon Pogotowia Drogowego - dzieci mogły obejrzeć go od środka i zobaczyć, jak działa.

Oprócz tego dostały od drogowców odblaskowe kamizelki. Promował je między innymi rzecznik ZDM Adam Sobieraj. Najmłodsi, którzy zgłosili się do konkursów organizowanych przez strażników miejskich, mogli dodatkowo wygrać koszulki z serii "Agatka wraca do szkoły".

Kowbojskie życie na Bemowie

Akcja ZDM była częścią Bemowskeigo Pikniku Country zorganizowanego przez Bemowskie Centrum Kultury Art. Bem. Amfiteatr Bemowo zmienił się na jeden dzień w westernowe miasteczko.

Fani kowbojskich klimatów mogli przejechać się na kucyku, wydoić krowę, spróbować sił w przeciąganiu liny lub rzucie podkową. Do dyspozycji były też trampolina, ścianka wspinaczkowa i dmuchane zamki.

js/roody