Koszulka Polonii za 1918 złotych

Warszawa

TVN24, kspolonia.plLimitowane koszulki

Polonia Warszawa postanowiła wypuścić na rynek stylizowane repliki koszulki z okresu "Odzyskania Niepodległości w 1918 roku". Cena w złotych jest taka sama, jak data odzyskania niepodległości. Ale cel akcji jest istotny dla funkcjonowania stołecznego zespołu.

"Czarna koszulka z długim rękawem, z białymi mankietami i białym kołnierzykiem. Z przodu koszulki sublimowany zarys godła Polski z Orłem z 1918 roku. Na wewnętrznej części kołnierzyka napis 'Odzyskanie Niepodległości 1918r', pod szyją lamówka w barwach narodowych" – taki opis koszulki znajduje się na stronie internetowej klubu.

Do tego herb klubu w starej wersji i logo sponsora, a także - przy dolnej krawędzi - wszywka z napisem "Duma Stolicy od 1911" i z flagą Polski, a nad nią indywidualny numer każdego egzemplarza od 1 do 100.

Pieniądze dla drużyny

Numery od 1 do 11 i 100 będą licytowane, a pozostałe są do kupienia według kolejności zgłoszeń. Koszulka z numerem 12 zostanie rozlosowana wśród posiadaczy karnetów na sezon 2018/2019.

Tyle opis, znaczenie ma za to cena. To 1918 złotych, a dla posiadaczy karnetów "Czerwony", "Biały" lub Czarny" - 918 PLN.

Jak czytamy na stronie Polonii, cała kwota ze sprzedaży koszulek zostanie przeznaczona na wynagrodzenia zespołu.

Polonia Warszawa w 2013 roku straciła licencję na grę w ekstraklasie. Ponadto klub borykał się z problemami finansowymi. Dlatego kolejny sezon rozegrała w IV lidze. Obecnie gra w III lidze (czwarty poziom rozgrywek) i walczy o awans do II ligi.

Jak pisaliśmy blisko pół roku temu, sytuacja finansowa klubu jest ciężka – spółka wykazywała w czerwcu straty.

ZOBACZ TEŻ POWSTAŃCZY MURAL NA MURZE STADIONU PRZY KONWIKTORSKIEJ:

Mural na murze stadionu przy Konwiktorskiej 6Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ran/mś