Koszulka "Bhawo ja" idzie pod młotek

Warszawa

Facebook Hanna Gronkiewicz-WaltzKoszulka "Bhawo ja" na aukcji WOŚP

Czarną koszulkę z charakterystycznym napisem "Bhawo ja" przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

"Na aukcję przekazuję koszulkę, która zrobiła furorę kiedy warszawiacy po raz trzeci wybrali mnie na Prezydenta Warszawy" – napisała na portalu społecznościowym Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zbiórka na dzieci i seniorów

Tym samym prezydent Warszawy dołączyła do grona polityków, sportowców i ludzi kultury, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zebrane przez wolontariuszy i w trakcie charytatywnych aukcji przeznaczone zostaną leczenie dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na opiekę medyczną seniorów.

Choć finał WOŚP odbędzie się w najbliższa niedzielę, 11 stycznia, to prezent od Gronkiewicz-Waltz licytować można już od piątku. Wieczorem cena koszulki przekroczyła 200 zł.

Licytuj przejażdżkę Pendolino

W tegoroczną zbiórkę WOŚP włączył się jednak nie tylko ratusz. Spółka PKP zaprasza do wzięcia udziału w aukcjach, w których wygrać można przejażdżkę w kabinie maszynisty pociągu Pendolino, wizytę w warszawskim centrum serwisowym czy możliwość zapowiadania pociągów na Dworcu Centralnym.

Stołeczna straż miejska oferuje zaś miejsce na kursie samoobrony z profesjonalnym trenerem sztuk walki. 11 stycznia razem z WOŚP zagrają także piłkarze Legii Warszawa. Od godz. 12 do 19 kibice będą mogli zwiedzać stadion przy Łazienkowskiej 3 i wziąć udział w treningu z udziałem szkoleniowców klubu.

jk/b