Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Kosmiczne jajo w Koperniku

Warszawa

| From Official Websitefot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Do Centrum Nauki Kopernik przyjechało z Japonii ważące 80 kg jajo. Jest to supernowoczesny projektor gwiazdowy, który wyświetli w planetarium Kopernika 20 milionów gwiazd. To jajowate urządzenie ma metr wysokości i zagwarantuje wszystkim wspaniały widok.

Kosmiczne jajo to Megastar - najnowocześniejszy projektor gwiazdowy. Zaprezentowano go w środę w Centrum Nauki Kopernik. Była także okazja do porozmawiania ze specjalistami z Japonii i sprawdzenia, na jakim etapie są prace instalacyjne w planetarium.

Już 20 czerwca zobaczysz galaktykę

Ostatecznie kosmiczna pisanka stanie w planetarium "Niebo Kopernika". Pozwoli zobaczyć około 20 milionów gwiazd: Słońce, Księżyc, planety, mgławice i galaktyki. Znana jest już wstępna data otwarcia planetarium. Najprawdopodobniej pierwsi widzowie wejdą do niego 20 czerwca.

as/ec