Kosmiczna wystawa przed PKiN

Warszawa

Jak nawigacja satelitarna pomaga w uprawie roślin albo hodowli zwierząt? Co mówią o mieście zdjęcia z orbity? Odpowiedzi na te i inne pytania o rolę kosmicznych technologii w codziennym życiu znajdziemy na Europejskiej Wystawie Kosmicznej, która w sobotę ruszyła przed warszawskim Pałacem Kultury i Nauki. "Oglądaj, dotykaj, eksperymentuj" - zachęcają do zwiedzania organizatorzy.

Ci, którzy odwiedzą charakterystyczną kopułę ustawioną przed warszawskim PKiN (przy stacji Metra Centrum) będą mogli poznać wiele innowacyjnych projektów i usług, które powstały dzięki kosmicznym inwestycjom i technologiom satelitarnym.

Prezentacje i wykłady

Jak zapowiadają organizatorzy, wystawa będzie miała atrakcyjną formę zachęcającą nie tylko do oglądania, ale też interakcji - dotykania i samodzielnego eksperymentowania. Będą im towarzyszyć wykłady tematyczne - 10-minutowe prezentacje, po których będzie czas na zadawanie pytań.

Zobacz program wykładów.

- Poprzez wystawę Unia Europejska pokazuje, jak wiele korzyści kosmiczne inwestycje przynoszą zwykłym ludziom. To niepowtarzalne interaktywne wydarzenie, będące okazją do nauki i zabawy - przekonuje Marta Angrocka-Krawczyk z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Przed Pałacem Kultury i Nauki wystawę będzie można bezpłatnie oglądać od 4 do 9 maja - w sobotę i niedzielę w godz. 10.00-18.00, a w tygodniu w godz. 9.00-18.00.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVNMETEO.PL.

js/ŁUD/mz