Korwin-Mikke i narodowcy przeciwko podwyżce VAT

Warszawa

| Gdańskie Inwestycje KomunalneProtestujący zgromadzą się przed gmachem Sejmu fot. tvnwarszawa.pl

Dzisiaj o 16. 00 przed gmachem Sejmu odbędzie się manifestacja przeciwko podwyżce podatku VAT. Protest jest inicjatywą partii Wolność i Praworządność. Organizatorzy spodziewają się kilkuset uczestników.

Protestujący sprzeciwiają się wprowadzonym z początkiem roku nowym stawkom podatku VAT. - Pragniemy zaprosić Państwa na pikietę protestacyjną przeciwko uciskowi podatkowemu (oraz w szczególności przeciwko niedawno wprowadzonej w życie podwyżce podatku VAT!). Najwyższy czas, aby wspólnym głosem powiedzieć zdecydowane "NIE!" dalszemu ograbianiu Polaków z ich własności! - czytamy w zapowiedzi manifestacji umieszczonej na oficjalnej stronie partii Wolność i Praworządność.

Pikiecie będzie przewodniczyć lider WiP Janusz Korwin-Mikke. Na manifestację zaproszone są także inne stowarzyszenia, partie i organizacje, takie jak Obóz Narodowo-Radykalny, Młodzież Wszechpolska, Stowarzyszenie Koliber czy Narodowe Odrodzenie Polski.

Organizatorzy przewidują, że w pikiecie weźmie udział kilkaset osób. Inicjatorzy protestu zapowiadają jednocześnie, że planują organizować podobne manifestacje co miesiąc. Mają się odbywać zawsze 23 dnia miesiąca. Data ma nawiązywać do wartości 23 proc., jaką osiągnął podwyższony podatek VAT.

js/roody