Najnowsze

Powązki i Cmentarz Bródnowski zamknięte

Najnowsze

Autor:
kz/ran
Źródło:
PAP
Czy szkoły są przygotowane do zajęć online? Odpowiada "Koronawirus Raport"
Czy szkoły są przygotowane do zajęć online? Odpowiada "Koronawirus Raport"TVN24
wideo 2/20
Koronawirus. Pytania i odpowiedzi

W związku ze stanem epidemii i rozporządzeniami administracyjnymi Cmentarz Powązkowski pozostaje zamknięty dla odwiedzających aż do 11 kwietnia - poinformowała w czwartek Archidiecezja Warszawska. Niedostępny jest również cmentarz Bródnowski. 

We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe ograniczenia związane z epidemią. Wśród nich znalazł się między innymi ograniczony dostęp do parków, miejsc rekreacji, zamknięcie hoteli, wprowadzenie limitu osób przebywających jednocześnie w sklepie, rozszerzenie kwarantanny domowej, oraz dodatkowe wymogi w miejscach pracy. Obostrzenia weszły w życie od środy 1 kwietnia.

W związku z tym zamknięto również cmentarze: Powązki czy Bródnowski. Władze obu nekropoli zaznaczają, że zakaz dotyczy odwiedzin, natomiast pochówki będą się odbywały z zachowaniem obowiązujących ograniczeń sanitarnych.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Koronawirus w Polsce

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W czwartek po godzinie 21 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 254 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce oraz o śmierci kolejnych siedmiu osób. Wszystkie z nich miały choroby współistniejące. Łącznie tego dnia poinformowano o 392 przypadkach oraz czternastu zgonach. W sumie w Polsce zdiagnozowano 2946, a 57 osób zmarło.

Koronawirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19, w Polsce jest potwierdzony we wszystkich województwach.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Autor:kz/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości