Najnowsze

Warta honorowa w maseczkach ochronnych. Po raz pierwszy w historii

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP
Warta honorowa w maseczkach
tvnwarszawa.plWarta honorowa w maseczkach

W związku z obowiązującym od czwartku nakazem zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych, żołnierze Garnizonu Warszawa pełnią wartę honorową przy Grobie Nieznanego Żołnierza w maseczkach ochronnych.

Dowództwo Garnizonu Warszawa zamieściło na Facebooku film z czwartkowej warty honorowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza, którą pełnią żołnierze pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Widać na nim żołnierzy, którzy mają na twarzach maseczki ochronne. Jak poinformowano, to pierwszy taki przypadek w historii tego miejsca.

W związku z epidemią COVID-19, od czwartku do odwołania w Polsce nałożony został obowiązek zakrywania ust i nosa. W miejscach ogólnodostępnych trzeba będzie zakrywać usta i nos przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki.

Ten nakaz obowiązuje także w środkach publicznego transportu zbiorowego, w samochodach, którymi poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie, w miejscach ogólnodostępnych, w tym także na drogach i placach oraz w placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach.

Nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje także w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym. Za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny.

Autor:dg/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości