Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

W sierpniu w stolicy nie zmarła żadna osoba zakażona koronawirusem

Najnowsze

Autor:
dg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Niedzielski: pandemia nadal stanowi bardzo realne zagrożenie
Niedzielski: pandemia nadal stanowi bardzo realne zagrożenieTVN24
wideo 2/6
TVN24Niedzielski: pandemia nadal stanowi bardzo realne zagrożenie

Koronawirus w Warszawie. Jak wynika z danych, publikowanych na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia, w stolicy przez cały sierpień nie odnotowano zgonów z powodu COVID-19. Wiceprezydent Warszawy nie ma wątpliwości, że to efekt szczepień.

Z analizy danych resortu zdrowia wynika również, że ostatni zgon w przebiegu COVID-19 lub chorób współistniejących z zakażeniem koronawirusem odnotowano w Warszawie 18 lipca. Natomiast w całym województwie mazowieckim w sierpniu przypadków śmiertelnych było dziewięć. Warto zaznaczyć, że większość zarejestrowanych w województwie sierpniowych infekcji pochodzi z Warszawy.

Kaznowska: obserwujemy znikomą liczbę hospitalizowanych pacjentów

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, odpowiedzialna za służbę zdrowia, nie ma wątpliwości, że to wynik wysokiego poziomu wyszczepienia wśród mieszkańców stolicy. - Obserwujemy póki co i mam nadzieję, że jak najdłużej, znikomą liczbę zakażonych koronawirusem osób, które wymagają hospitalizacji. W tej chwili mamy 30 pacjentów w Szpitalu Południowym i dwóch pacjentów w Szpitalu Solec. Wygląda na to, że na razie sytuacja jest stabilna - podkreśla w rozmowie z tvnwarszawa.pl Renata Kaznowska.

Jak zaznaczyła wiceprezydent, w grupie wiekowej 70+ zaszczepionych jest prawie 86 procent mieszkańców Warszawy. - Jesteśmy w tym przypadku absolutnym rekordzistą - podkreśla. - Osoby z tej grupy wiekowej podczas drugiej i trzeciej fali pandemii najczęściej trafiały do szpitali. Dzisiaj są zaszczepione, więc spodziewamy się, że nawet jeśli dojdzie do zakażenia, te osoby nie będą wymagały hospitalizacji - dodaje Kaznowska.

Zaszczepiono 66 procent mieszkańców

Z danych zgromadzonych przez stołeczny ratusz wynika, że dwoma dawkami zaszczepionych jest obecnie 1 177 270 warszawiaków, natomiast jedną dawką - 1 217 686. W pełni zaszczepionych jest prawie 66 procent mieszkańców stolicy. - Te dane są trochę zaniżone, ponieważ kiedy w początkach programu szczepień ilość szczepionek była ograniczona, wielu mieszkańców naszego miasta wyruszało w Polskę, aby się zaszczepić. Spodziewamy się, że są to tysiące osób, które nie zostały policzone w systemie - zastrzega Renata Kaznowska.

Obecnie miasto kładzie nacisk w kwestii zaszczepienia jak największej liczby dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 17 lat. - Na 121 tysięcy uczniów prawie 70 tysięcy jest już zaszczepiona. Natomiast z akcją szczepienia w szkołach wchodzimy w trzecim tygodniu września. Pozostało nam do zaszczepienia około 50 tysięcy uczniów - mówi wiceprezydent. I zaznacza, że teraz od rodziców będą zbierane deklaracje. Podczas akcji szczepienia w szkołach możliwość zaszczepienia będą mieli również rodzice oraz dziadkowie uczniów, a także nauczyciele oraz pracownicy szkół, którzy do tej pory nie przyjęli żadnego z preparatów.

W środę najwięcej infekcji od czerwca

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 366 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał, że ostatniej doby zmarło 13 osób.  W województwie mazowieckim odnotowano 47 infekcji - najwięcej w Polsce.

Dzisiejsze dane to najwyższy dzienny przyrost nowych zakażeń od 10 czerwca 2021 roku, gdy odnotowano 382 przypadki. W poprzednią środę Ministerstwo Zdrowia informowało o 234 potwierdzonych infekcjach. W dzisiejszym raporcie odnotowano o 132 zakażenia więcej. To wzrost o 56 procent.

O dzisiejszym bilansie nowych zakażeń mówił w środę rano minister zdrowia Adam Niedzielski. - To oznacza ponad 50-procentowy wzrost, więc może dobrze, że jest to taki sygnał, który ma nas zdyscyplinować i przypomnieć o tym, że pandemia cały czas jest z nami – powiedział Niedzielski.

Autor:dg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości