Jednak 200 miejsc, a nie 38. Szpital Czerniakowski w całości zostanie przeznaczony do walki z koronawirusem

Autor:
mp
Źródło:
PAP
SOR Szpitala Czerniakowskiego jest bardzo przeciążony
SOR Szpitala Czerniakowskiego jest bardzo przeciążonyArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plSOR Szpitala Czerniakowskiego jest bardzo przeciążony

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że Szpital Czerniakowski w całości zostanie przeznaczony na potrzeby walki z koronawirusem. Wcześniej była mowa o tym, że będzie to tylko 38 łóżek dla covidowych pacjentów.

"Szpital Czerniakowski w całości przeznaczamy na potrzeby walki z #koronawirus. Będzie to 200 łóżek, nie 38 jak początkowo wnioskował rząd" - napisał Trzaskowski w środę na Twitterze. Zaznaczył przy tym, że "warszawiacy muszą mieć poczucie zaopiekowania w tym trudnym czasie".

"Wielokrotnie powtarzałem - trzeba wyznaczać całe szpitale COVID-owe, nie pojedyncze łóżka. Chodzi o zdrowie ludzi! - podkreślił prezydent stolicy.

Miało być 38 łóżek

Zgodnie z nową strategią walki z epidemią lecznictwo szpitalne dla pacjentów z koronawirusem zostało podzielone na trzy poziomy: pierwszy poziom to szpitale należące do tzw. sieci szpitali, drugi to placówki z oddziałami zakaźnymi i obserwacyjno-zakaźnymi, natomiast trzeci – dziewięć szpitali wielospecjalistycznych.

W ubiegłym tygodniu wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł poinformował, że w Warszawie przekształcone w szpitale "drugopoziomowe" zostaną Szpital Czerniakowski oraz Grochowski, gdzie mają trafiać pacjenci zakażeni COVID-19. Zgodnie z tą decyzją oddziały we wskazanych dwóch miejskich szpitalach miały być przekształcone na drugi stopień. Jak mówiła wówczas rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka, w szpitalu przy Stępińskiej dla pacjentów z koronawirusem miało być przeznaczonych 38 łóżek.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości