Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Przenoszą punkt szczepień ze stadionu Legii

Najnowsze

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Renata Kaznowska o szczepieniach nastolatków

Od poniedziałku zamiast na stadionie Legii będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 w przychodni na Chmielnej. Trzy pozostałe punkty szczepień powszechnych będą działać w dotychczasowych lokalizacjach. Ratusz zachęca również do korzystania z weekendowych punktów.

Punkt szczepień zostanie przeniesiony ze stadionu Legii do przychodni przy ulicy Chmielnej 14. Ratusz przypomina w komunikacie, że bez zmian działają pozostałe punkty: w hali ul. Ossowskiego 25 na Targówku, w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21 i w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.

Ponadto, w najbliższy weekend wszystkich chętnych na szczepienie przeciw COVID-19 będą przyjmować cztery dodatkowe wakacyjne punkty.

- Nadal robimy wszystko, żeby każda chętna i uprawniona osoba w Warszawie miała dostęp do szczepionki. Tylko powszechny zasięg szczepień może ograniczyć liczbę i konsekwencje dalszych zachorowań na koronawirusa. Eksperci ostrzegają również przed zbliżającą się czwartą falą pandemii, która po raz kolejny może uderzyć w oświatę, ochronę zdrowia, nasze miejsca pracy, handel, usługi - podkreśla cytowana w komunikacie prasowym Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta Warszawy.

Weekendowe punkty szczepień przeciw COVID-19 - lokalizacje i godziny otwarcia: 

- Bulwary Wiślane (bulwary Karskiego na wysokości ulicy Boleść w punkcie informacji turystycznej) - czynny w soboty i niedziele w godz. 13-18

- skwer Hoovera (namiot przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a) - czynny w sobotę i niedzielę w godz. 12-18

- na terenie warszawskiego zoo – nieopodal budynku hipopotamiarni - czynny w sobotę i niedzielę w godz. 11-17

- Park Moczydło, przy wejściu do kompleksu basenów - czynny w sobotę i niedzielę w godz. 14-19.

Szczepienia w weekendowych punktach są wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). We wszystkich lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący, dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. roku życia (preparat Pfizer).

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: