Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Maseczki dla urzędników od wietnamskiej społeczności. "Razem pokonamy pandemię"

Najnowsze

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Premier: musimy starać się ograniczać rozprzestrzenianie tej epidemii
Premier: musimy starać się ograniczać rozprzestrzenianie tej epidemiiTVN24
wideo 2/3
TVN24Premier: musimy starać się ograniczać rozprzestrzenianie tej epidemii

Społeczność wietnamska w Polsce przekazała 350 uszytych własnoręcznie maseczek. Skorzystają z nich urzędnicy ze Śródmieścia, którzy mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jak poinformował dzielnicowy ratusz, pomoc została udzielona w ramach akcji #VNJesteśmyzWami.

Maseczki pomogą nam jeszcze efektywniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Staramy się kupować je samodzielnie, ale ich dostępność jest bardzo ograniczona. Otrzymane wsparcie, choć symboliczne, ma więc dla nas ogromne znaczenie i serdecznie za nie dziękuję. Razem pokonamy pandemię – dziękował burmistrz dzielnicy Śródmieście Aleksander Ferens.

Maseczki dla urzędników i pracowników Centrum Pomocy Społecznej

Śródmiejski urząd przekazał, że współpracę udało się nawiązać dzięki radnemu Danielowi Ładze. I jak dodał, maseczki uzupełnią środki bezpieczeństwa wprowadzone dotychczas przez władze dzielnicy. Będą wykorzystywane przez urzędników mających bezpośredni kontakt z mieszkańcami, w tym przez kucharzy, opiekunów i pracowników dostarczających żywność podopiecznym Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. A. Tymowskiego.

Maseczki zostały przekazane przez społeczność wietnamską w Polsce, zrzeszoną w ramach Komitetu ds. zwalczania koronawirusa SARS-CoV-2. Jak wymieniają urzędnicy, komitet tworzą: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Wietnamskich - Hội Doanh Nghiệp Việt Nam, Stowarzyszenie Wietnamczyków w Polsce, Towarzystwo Buddyjskie w Polsce, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Wólce Kosowskiej "Wólka Center", a także indywidualne osoby.

Szyją na bieżąco

"Członkowie społeczności na bieżąco szyją dwuwarstwowe bawełniane maseczki ochronne, które są dostarczane jako darowizna szpitalom, urzędom i innym instytucjom pracującym bezpośrednio z mieszkańcami. Świadczona pomoc obejmuje ponadto przekazywanie potrzebującym placówkom rękawiczek i środków do dezynfekcji (ze zbiórek społecznych)" - poinformował śródmiejski urząd.

I jak dodał, w akcji #VNJesteśmyzWami biorą udział też wietnamskie restauracje. Dostarczają lekarzom oraz ratownikom medycznym darmowe posiłki. Dodatkowo, społeczność przekazała polskim instytucjom ponad cztery tysiące sztuk nowoczesnych testów na obecność koronawirusa.

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd dzielnicy Śródmieście

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości