Kilkanaście nowych zakażeń w Warszawie

Najnowsze

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24MZ: 375 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie 29 392

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Mazowsze wciąż jest jednym z regionów, gdzie odnotowuje się ich najwięcej. Kolejne przypadki są również w Warszawie.

Mazowieckie znajduje się w czołówce województw z największą liczbą osób, u których w ciągu doby zdiagnozowano SARS-CoV-2. Według danych przekazanych w niedzielę przez Ministerstwo Zdrowia, na Mazowszu zakaziły się kolejne 52 osoby (to 14 mniej przypadków niż w sobotę).

Więcej infekcji odnotowano jedynie na Śląsku (160).

Z danych sanepidu wynika, że w Warszawie w ciągu ostatniej doby odnotowano 16 nowych przypadków zakażenia (dzień wcześniej laboratoryjne testy potwierdziły 15), w piątek było ich 33 - najwięcej od czasu majowego rekordu, kiedy liczba zdiagnozowanych przypadków przekroczyła 50.

W ciągu ostatniej doby nie zmarła żadna z zakażonych osób w Warszawie.

Epidemia COVID-19 w Warszawie

Pierwszy komunikat o potwierdzonych przypadkach zakażenia w Warszawie powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna opublikowała 13 marca. Mówił on o dziewięciu osobach z pozytywnymi wynikami testów. Przez następne dni liczba zakażonych przyrastała stopniowo o kilka, kilkanaście osób dziennie. Po dwóch tygodniach, 25 marca, po raz pierwszy koronawirusa zdiagnozowano u ponad 20 osób.

Szczyt zachorowań nastąpił między 2 a 16 kwietnia. W tych dniach potwierdzono ponad 430 zakażeń. Później, aż do 22 maja, tylko raz w ciągu doby przybyło ponad 20 zakażonych osób. Statystyki znów zaczęły rosnąć w ostatnich dniach maja. Największy dobowy przyrost odnotowano 26 maja, gdy stwierdzono 55 zakażeń. W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba nowych zakażeń w stolicy waha się od 8 do 33.

Dotychczas w stolicy odnotowano 118 zgonów osób zakażonych SARS-CoV-2. O największej liczbie osób zmarłych mówił dobowy raport sanepidu z 24 kwietnia, w którym informowano o 12 takich przypadkach. Wyzdrowiały 442 osoby.

W ostatnich dniach informowaliśmy między innymi o koronawirusie w schronisku dla bezdomnych przy Żytniej, gdzie zakażonych zostało siedem osób. Wirusa zdiagnozowano też u trzech pracowników zajmujących się naprawą infrastruktury tramwajowej w Tramwajach Warszawskich. Nowe przypadki pojawiają się także u najmłodszych - zakażenia wykryto u przedszkolaka z placówki przy Ryżowej i u malucha ze żłobka przy Ożarowskiej. Koronawirusa ma także jeden ze strażników miejskich z oddziału terenowego przy ulicy Sołtyka. Przypomnijmy też, że w miniony weekend do 63 wzrosła liczba zakażonych osób w ośrodku dla cudzoziemców na Targówku.

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: