Policjant z "samochodówki" zakażony. Siedmiu innych w kwarantannie

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24
MZ: dziś potwierdzono 316 przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie 12 218TVN24
wideo 2/2
TVN24MZ: dziś potwierdzono 316 przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie 12 218

"Jeden z pracowników Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową jest zakażony koronawirusem" - poinformował czytelnik Kontaktu 24. Rzecznik komendy stołecznej potwierdził, że u policjanta wykryto COVID-19. Na kwarantannę skierowano siedmiu innych, którzy mieli kontakt z zakażonym.

Z informacji, która dotarła na Kontakt 24 wynika, że zakażony jest pracownik Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII (obejmuje Pragę Południe, Rembertów, Wawer i Wesołą). Jak opisywał informator, pracowników, którzy mieli kontakt z zakażonym zwolniono do domu, gdzie mają czekać na dalsze dyspozycje.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Osiem osób

- Potwierdzam złą informację: jeden z naszych policjantów niestety jest chory. Wynik badań jest pozytywny. Liczymy na jego szybki powrót do zdrowia – przekazał nam Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej komendy.

- Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo policjantów i pracowników. Dlatego zostały wytypowane osoby, które miały kontakt z policjantem. Nie pracują, są w domu. W tym przypadku wykonujemy wytyczne służb sanitarnych, wszystko celem szybkiej eliminacji zagrożenia zakażeniem. Mówimy między innymi o dezynfekcji pomieszczeń – dodał.

Oprócz osoby zakażonej kwarantannie poddano siedem osób.

Poniżej procenta

Pytamy o zbiorcze dane dla Warszawy i okolic. Obecnie na kwarantannie przebywa niespełna 50 policjantów z garnizonu warszawskiego. - To poniżej jednego procenta całego stanu etatowego. Od początku łącznie kwarantannie poddano 340 osób - wyliczał Marczak. - Niestety jestem zaskoczony twierdzeniem części osób, że to nadgorliwość, bo w tym przypadku ważniejszym słowem jest ostrożność i to ona stoi za zdrowiem policjantów i pracowników policji – podsumował.

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: