Najnowsze

Prawie 200 nowych zakażeń koronawirusem na Mazowszu

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
27 września: 1350 nowych zakażeń. Zmarło osiem osób
27 września: 1350 nowych zakażeń. Zmarło osiem osóbTVN24
wideo 2/4
TVN2427 września: 1350 nowych zakażeń. Zmarło osiem osób

W niedzielę na Mazowszu odnotowano drugi najwyższy wynik nowych zakażeń koronawirusem od początku epidemii. W Warszawie przybyło blisko 60 chorych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 1350 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. To trzeci najwyższy dobowy przyrost zakażonych od początku epidemii w Polsce. Zmarło kolejnych osiem osób. Najwięcej przypadków, o których poinformowano w niedzielę, dotyczy województwa mazowieckiego. Ostatniej doby odnotowano tam 193 zakażenia.

Na Mazowszu to drugi najwyższy dobowy przyrost zakażeń od początku epidemii. Więcej nowych przypadków było tylko w ostatni piątek. Wtedy pozytywnie w kierunku COVID-19 zdiagnozowano 295 osób. Jak poinformowała wówczas rzeczniczka mazowieckiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego Joanna Narożniak, na terenie województwa nie ma większych ognisk epidemicznych. Na wysokie wyniki wpływ mają małe, często rozproszone ogniska.

Koronawirus w Warszawie

Jak poinformował w niedzielnym komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie, w ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 57 osób. To nieco więcej niż w sobotę, kiedy odnotowano 50 przypadków, ale znacznie mniej niż przed weekendem, kiedy to w Warszawie trzy dni z rzędu przybywało ponad 100 chorych na dobę.

Jak wynika z komunikatu, w związku z podejrzeniem zakażenia COVID-19 obecnie w Warszawie hospitalizowane są 304 osoby. Ostatniej doby status ozdrowieńca otrzymało 17 osób.

W obliczu wysokiej liczby nowych zakażeń koronawirusem prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował o zwołaniu na poniedziałek stołecznego sztabu kryzysowego.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości