Przygotuj się na:

Wzrosła liczba zakażeń w Warszawie, zmalała na Mazowszu. Jedna osoba zmarła w stolicy

Najnowsze

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Żeby ta maska była skuteczna, to musi każdy nosić"TVN24
wideo 2/4
TVN24"Żeby ta maska była skuteczna, to musi każdy nosić"

Mazowieckie to piąte pod względem liczby nowych przypadków COVID-19 województwo - wynika z sobotnich danych Ministerstwa Zdrowia. Z kolei w samej Warszawie potwierdzono koronawirusa u kolejnych dziewięciu osób.

Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie podało, o ile zwiększyła się liczba zakażeń w Polsce. Z danych resortu wynika, że łącznie przybyło ich 314.

Najwięcej w województwie śląskim - 93, w wielkopolskim - 57, podkarpackim - 40, małopolskim - 29, a w mazowieckim 28.

To oznacza, że zmalała liczba osób zakażonych na Mazowszu, gdzie zdiagnozowano o osiem przypadków mniej niż w piątek (wtedy było ich 36).

Szczyt zachorowań na Mazowszu odnotowywano na przełomie marca i kwietnia. Wówczas, jednego dnia – 7 kwietnia koronawirusa potwierdzono u 182 mieszkańców województwa. Sytuacja wahała się i jeszcze w kwietniu liczba nowych przypadków przekraczała ponad sto. Od połowy kwietnia do 4 lipca nie wykryto więcej niż 96 przypadków. Od 21 czerwca do 4 lipca liczba nowych zakażeń na Mazowszu nie przekroczyła 50.

Więcej zakażeń w Warszawie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie podał z kolei dane dotyczące zakażeń w Warszawie. Łącznie jest ich 1661. U dziewięciu osób potwierdzono koronawirusa w ciągu ostatniej doby. To o trzy osoby więcej niż dzień wcześniej, gdy COVID-19 wykryto u sześciu osób.

Łączna liczba zgonów w Warszawie to 128, z czego jedna osoba zmarła w ciągu ostatniej doby. W sumie ozdrowieńców w stolicy jest 585.

Koronawirus w Warszawie

Pierwszy komunikat o pojawieniu koronawirusa w Warszawie został przekazany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną 13 marca. Pozytywny wynik potwierdzono u łącznie dziewięciu osób. Od tej pory szczyt zachorowań nastąpił między 2 a 16 kwietnia.

Kolejny szczyt zachorowań miał miejsce 26 maja, kiedy wówczas jednego dnia w stolicy potwierdzono 55 zakażeń. Później liczba nieco zmalała i do 11 czerwca nie przekraczała 25. 12 czerwca COVID-19 potwierdzono u 33 osób. W następnych dniach, do tej pory nie odnotywywano więcej niż 20 przypadków w ciągu doby.

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl