36 nowych przypadków koronawirusa na Mazowszu. Jedna osoba nie żyje

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24259 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 15 osób

W porównaniu do poprzedniej doby liczba nowych przypadków koronawirusa na Mazowszu spadła, ale piątkowa statystyka pozytywnych wyników testów wciąż jest jedną z najwyższych w ciągu ostatniego tygodnia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 259 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Najwięcej było ich na Śląsku (80) i w Wielkopolsce (46). Mazowsze znalazło się na trzecim miejscu z 36 osobami, u których badania potwierdziły obecność nowego patogenu w organizmie.

Z popołudniowych danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie wynika, że ostatniej doby zmarła jedna osoba. Z kolei resort zdrowia informował w piątek rano o zgonach trzech osób w stolicy, jednak dane te zostały ujęte w raporcie WSSE z czwartku, o czym informowaliśmy na tvnwarszawa.pl. Między danymi resortu i wojewódzkiego sanepidu występują jednak rozbieżności wynikające z tego, że WSSE publikuje komunikaty po południu, zaś ministerstwo - uwzględnia te dane w komunikacie następnego dnia rano.

Od minionego tygodnia liczba nowych zakażeń na Mazowszu spadała. Jednak dane z czwartku i piątku są powrotem do wartości z drugiej połowy czerwca, gdy dziennie wykrywano ponad 30 nowych zakażeń. Liczba wszystkich przypadków potwierdzonych od początku pandemii przekroczyła już 5100.

Sześć przypadków w stolicy

Spadła za to liczba nowych zakażeń w stolicy. Powiatowa inspekcja sanitarna odnotowała ich tylko sześć. W ostatnich dniach ich liczba waha się od kilku do kilkunastu, ale od połowy minionego miesiąca nie przekroczyła 20.

Obecnie kwarantanną objętych jest 776 mieszkańców Warszawy. Od początku pandemii wykryto w sumie 1652 przypadki koronawirusa w stolicy. Zmarło 127 osób, a za ozdrowieńców uznawane są 532 osoby.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Epidemia COVID-19 w Warszawie

Pierwszy komunikat o pojawieniu koronawirusa w Warszawie został przekazany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną 13 marca. Pozytywny wynik potwierdzono u łącznie dziewięciu osób. Od tej pory szczyt zachorowań nastąpił między 2 a 16 kwietnia.

Kolejna "górka" przypadła na 26 maja, kiedy zakażenie potwierdzono u 55 osób. Następne niepokojące statystyki pojawiły się 12 czerwca, kiedy stwierdzono zakażenie u 33 osób. Od tej pory liczba nowych przypadków nie przekracza 20 na dobę.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock